Kultura, sztuka » Kultura

Rok nagród i nominacji dla publikacji Wydawnictwa Instytutu De Republica

Siedem nagród i wyróżnień oraz trzy nominacje do najbardziej prestiżowych nagród literackich dla publikacji Instytutu De Republica w 2023 roku. Ostatnie miesiące zdecydowanie należały do udanych dla naszego wydawnictwa.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Oprócz dostrzeżenia naszych książek przez jurorów zasiadających w komisjach najbardziej uznanych konkursów literackich w Polsce, Wydawnictwo Instytutu De Republica wzięło udział targach książek oraz wydało kilkanaście nowości.
 
Działalność wydawnicza Instytutu De Republica, trwająca od 2021 roku, jest jednym z filarów jego aktywności. Wykorzystywanie najbardziej nowoczesnych metod edytorskich i promocyjnych, które służą popularyzowaniu wiedzy z zakresu nauk społecznych oraz humanistycznych, jak również ocena merytoryczna każdej z publikacji, dokonywana przez uznanych na polskiej i międzynarodowej arenie ekspertów, są gwarantami najwyższej jakości i rzetelności każdej książki. Wydawnictwo Instytutu De Republica od 22 lipca 2021 roku znajduje się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe (80 pkt.). Aktualnie w ofercie Wydawnictwa Instytutu De Republica znajduje się trzydzieści pozycji naukowych oraz czasopismo naukowe, a w przygotowaniu jest aż 24 nowych tytułów.

Mimo niedługiego stażu na polskim rynku wydawniczym, publikacje Wydawnictwa Instytutu De Republica stają się coraz bardziej rozpoznawalne i doceniane. Dowodzą tego setki czytelników, którzy odwiedzili stoisko Wydawnictwa Instytutu De Republica podczas targów książek w Gdańsku oraz Krakowie, jak i werdykty konkursów na najlepsze publikacje o tematyce historycznej oraz naukowej. Książki Instytutu De Republica otrzymały w 2023 roku aż siedem nagród i wyróżnień oraz trzy nominacje w najbardziej prestiżowych konkursach literackich w Polsce. Poniżej krótkie podsumowanie:
 
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

1. Nagroda w 11. edycji Konkursu o Nagrodę im. Jana Jędrzejewicza dla dr. Mateusza Hübnera, autor książki „Fundusz Kultury Narodowej Józefa Piłsudskiego. Zamysł i realizacja”.
2. Dwa wyróżnienia w konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich „FENIKS” dla publikacji:
• „Prymas Wyszyński w realiach PRL” dr. hab. Rafała Łatki – wyróżnienie w kategorii „Historia”;
• „Karol Jaroszyński. Atawistycznie obciążony wielkim hazardem życiowym” ks. prof. Antoniego Dębińskiego i prof. Magdaleny Pyter – wyróżnienie w kategorii „Historia – Niepodległa”.
3. Wyróżnienie za opracowanie edytorskie w konkursie „ACADEMIA 2023 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej” dla książki pt. „Instytucje Justyniańskie” pod redakcją prof. Tomasza Palmirskiego.
4. Wyróżnienie w kategorii edytorskiej XXIX edycji Nagrody KLIO dla albumu „Mazurek Dąbrowskiego. Obrazy, słowa, nuty” pod redakcją naukową prof. Janusza Górskiego.
5. Dwa wyróżnienia w konkursie na najlepszą Książkę Historyczną Roku im. Oskara Haleckiego dla publikacji:
• „Fundusz Kultury Narodowej Józefa Piłsudskiego. Zamysł i realizacja” dr. Mateusza Hübnera – wyróżnienie w kategorii „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku”;
• „Prymas Stefan Wyszyński w realiach PRL” dr. hab. Rafała Łatki – wyróżnienie w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”.

NOMINACJE:

1. „Demokracja liberalna. Źródła, ustanowienie (?) i kres (?)” prof. Bogdana Szlachty – nominowana do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.
2. „Prymas Stefan Wyszyński w realiach PRL” dr. hab. Rafała Łatki – nominacja w kategorii „reportaż historyczny” do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego.
3. „Mazurek Dąbrowskiego. Obrazy, słowa, nuty” pod redakcją naukową prof. Janusza Górskiego – nominacja w kategorii „Produkt jedno- lub wielobarwny w oprawie złożonej” do Grand Prix Złotego Gryfa 2023. 
 
W 2023 roku publikacje Wydawnictwa Instytutu De Republica były wielokrotnie recenzowane przez ogólnopolskie i regionalne media, co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony redakcji jak i czytelników. W marcu 2023 roku publikacja „Mazurek Dąbrowskiego. Obrazy, słowa, nuty” pod redakcją naukową prof. Janusza Górskiego została uznana przez redakcję „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” za „Książkę Miesiąca”.

W tym roku nakładem Wydawnictwa Instytutu De Republica ukazały się następujące publikacje:

• „Fundusz Kultury Narodowej Józefa Piłsudskiego. Zamysł i realizacja” (Mateusz Hübner),
• „Kodeks Justyniański, Tom I” (Tomasz Palmirski, Jarosław Reszczyński, Kamil Sorka, Krzysztof Hilman),
• „Kodeks Justyniański, Tom 2” (Tomasz Palmirski, Jarosław Reszczyński, Kamil Sorka, Krzysztof Hilman),
• „Premierzy i ministrowie Rzeczypospolitej Polskiej 1918-1939” (redakcja naukowa: Zbigniew Girzyński, Jarosław Kłaczkow, Wojciech Piasek),
• „Kancelaria Impossibilia na tropie” (Anna Tarwacka),
• „Sztuczna inteligencja w wymiarze sprawiedliwości. Wytyczne Rady Europy dotyczące spraw cywilnych” (Marek Świerczyński, Zbigniew Więckowski),
• „Elbląg 1970-1981. Opór wobec władzy komunistycznej” (redakcja naukowa: Mirosław Golon, Dariusz Karczewski),
• „Królewska gra. Szachy w historii i kulturze” (redakcja naukowa: Dariusz Karczewski),
• „Wyrównywanie szans edukacyjnych w polskim systemie oświaty. Studium prawne w 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej” (Ilona Hajscewicz-Zimek),
• „Bezpieczeństwo współczesnej Europy Środkowo-Wschodniej w obliczu wojny na Ukrainie. Aspekty polityczno-prawne” (redakcja naukowa: Magdalena Maksymiuk, Bogumił Szmulik),
• „Bezpieczeństwo granic – granice bezpieczeństwa” (redakcja naukowa: Dariusz Karczewski, Radosław Zenderowski),
• Kwartalnik „Przegląd Legislacyjny nr 4/2023”,
• Kwartalnik „Przegląd Legislacyjny nr 3/2023”,
• Kwartalnik „Przegląd Legislacyjny nr 2/2023”,
• Kwartalnik „Przegląd Legislacyjny nr 1/2023”.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Instytutu De Republica, na której znajdują się opisy wszystkich publikacji oraz zapowiedzi wydawniczych. Zdecydowanych na ich zakup zapraszamy do sklepu internetowego. Wszystkich miłośników polskiej historii, którzy chcieliby zobaczyć, jak wyglądają nasze książki, odsyłamy do zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej „Polona”, gdzie w wolnym dostępie znajduje się jedna z ostatnich naszych premier wydawniczych – monumentalny leksykon zatytułowany „Premierzy i ministrowie Rzeczypospolitej Polskiej 1918–1939” prezentujący sylwetki premierów i ministrów pełniących główne funkcje w życiu politycznym w okresie II Rzeczypospolitej. 
 
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InstytutDeRepublica

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »