Gospodarka » Chemia

Ropa w dół

Ropa w dół
Zobacz więcej zdjęć »
Ropa naftowa nadal tanieje na rynkach paliw, po spadku ceny w USA w środę o ponad 7 proc., z powodu oznak, że słabnie popyt na paliwa - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej ropy WTI na NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym, w dostawach na grudzień, tanieje w czwartek rano czasu europejskiego o 95 centów, czyli 1,5 proc. do 64,35 USD.


W środę amerykański Departament Energii podał, że zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 54.000 baryłek, czyli 0,02 proc., do 311,93 mln baryłek.


DoE podał też, że zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 1,12 mln baryłek, czyli 0,58 proc., do 196,11 mln baryłek. Analitycy spodziewali się tu spadku o 0,65 mln baryłek.
Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 1,21 mln baryłek, czyli 0,95 proc., do 127,84 mln baryłek - podał DoE.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »