Rozrywka i wypoczynek » Sport

Rower treningowy leżący - co musisz o nim wiedzieć?

Rower treningowy leżący - co musisz o nim wiedzieć?
Zobacz więcej zdjęć »
Lubisz jeździć na rowerze, ale ostatnio zdrowie Ci na to nie pozwala? Sprawdź jakie możliwości odkrywa przed Tobą rower treningowy leżący. To urządzenie jest niezwykłe, zobacz czy możesz na nim ćwiczyć.

Rower treningowy leżący - co to jest?

Rower treningowy leżący jest również nazywany rowerem poziomym. Na takim rowerze osoba ćwicząca przyjmuje pozycję półleżącą lub leżącą. Dzięki takiemu ułożeniu ciała podczas treningu kręgosłup jest mniej obciążony. Został zaprojektowany specjalnie po to, aby odciążyć lędźwiowy odcinek kręgosłupa oraz stawy.

Komu polecany jest rower poziomy?

Został on stworzony z myślą o osobach, które mają problemy z kręgosłupem, mają "siedzący" tryb pracy lub zmagają się z otyłością i chcą szybko schudnąć nie narażając przy tym stawów. Jest to idealne urządzenie do ćwiczeń dla zawodowych kierowców.

Które mięśnie ciała są najbardziej pobudzone do pracy?

Podczas treningu na rowerze poziomym, najbardziej wydajnie pracują mięśnie brzucha. Na tym urządzeniu wykonamy trening cardio bez nadwyrężania kolan i kręgosłupa.

Czym wyróżniają się rowery treningowe z Hop-sport?

Rowery treningowe z Hop-sport pracują bardzo cicho. Kąt nachylenia kierownicy można regulować, co podnosi wygodę podczas treningu. Regulowana jest również odległość siedziska od kierownicy i pedałów. Siedziska są wygodne i wykonane z wytrzymałych materiałów łatwych w czyszczeniu. Co więcej rowery wyposażone w  konsole mają wbudowane komputery z aplikacją iConsole+ i Bluetooth. Wtedy na ekranie monitora możemy wybrać sobie dowolną trasę na mapie i śledzić ją podczas treningu. Dzięki tej aplikacji możemy zapisywać swoje wyniki i chwalić się nimi w mediach społecznościowych. W niektórych konsolach możemy skorzystać aż z 12 programów treningowych, które są utworzone pod osiągnięcie konkretnego celu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AniaBb

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »