Technologie » AGD - RTV

Dlaczego AGD psuje się szybciej niż kiedyś?

Dlaczego AGD psuje się szybciej niż kiedyś?
Zobacz więcej zdjęć »
Jeszcze do niedawna można było kupić sprzęt, który posłużyłby nam na wieki. Jak pamiętacie sprzęty naszych rodziców całymi latami stały i, stały i nic się z nimi nie działo. Założę się, że niejeden z was ma stary mikser swojej mamy w domu! Dlaczego AGD psuje się szybciej niż kiedyś?

Dlaczego AGD psuje się szybciej niż kiedyś?

Nietylko AGD, ale także inne sprzęty szybciej ulegają usterkom i co za tym idzie, trzeba kupić sobie nowe sprzęty. Jak wiadomo naprawa sprzętu, nie zawsze jest opłacalna i klient zmuszony jest do zakupu nowego towaru. Producentowi bardziej opłaca się wcisnąć klientowi nowy towar, a nie części do starego modelu, na których nie zarobi za wiele. Niektórzy z nas mają szczęście i towar psuje się jeszcze podczas gwarancji, dzięki czemu nie płacimy za jego naprawę, jednak częściej zdarza się, że taki towar psuje się od razu po okresie gwarancyjnym. Najczęściej awaria, jaka spotka nasze AGD, wiąże się z kosztowną naprawą, bo akurat popsuje się najdroższa część w naszej pralce. Mówi się, że jest to zaplanowane działanie producentów. To kiedy i co popsuje się w naszej pralce, czy innym sprzęcie jest dokładnie zaplanowane, najczęściej psują się te najdroższe części, których naprawa jest nieopłacalna.

Na szczęście ludzie coraz większą uwagę przywiązują do ekologii, co za tym idzie, większość osób zauważa, że bezawaryjność sprzętu miałaby pozytywny sprzęt nie tylko na naszą kieszeń, ale także na środowisko. Utylizacja takich sprzętów wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego też Bruksela chce nałożyć koszty utylizacji na producentów sprzętów, dzięki czemu mieliby zacząć produkować sprzęty o dłuższej żywotności i może wtedy sprzęty psułyby się rzadziej, bo producenci baliby się ponoszenia ogromnych kosztów.

Coś jednak da się zrobić… już teraz!

Chcąc przedłużyć żywotność naszego sprzętu, warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta. Trzymając się wszystkich zaleceń takich jak nie przeładowywanie bębna (w przydatku pralki), niewkładanie gorących potraw (w przypadku lodówki), czy zapewnienie odpowiedniego napięcia (płyta indukcyjna) przedłużymy żywotność naszego sprzętu, tym samym nie narazimy się na dodatkowe koszty i nie narazimy środowiska na kolejne elektrośmieci. Co nie oznacza, że nawet przy najlepszym użytkowaniu sprzęt się nie popsuje, jednak może to nieco przedłużyć pracę pralki, lodówki, czy zmywarki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AniaBb

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »