Kultura » Kultura

„Rozmowy o odpowiedzialności” – źródło inspiracji nie tylko dla branży finansowej

„Rozmowy o odpowiedzialności” – źródło inspiracji nie tylko dla branży finansowej
Zobacz więcej zdjęć »
Na rynek trafiła właśnie książka „Rozmowy o odpowiedzialności. Tom 1. Początek”. Książka powstała w ramach projektu Nienieodpowiedzialni. Oferuje spojrzenie na zagadnienie odpowiedzialności z perspektywy doświadczenia i mądrości ludzi, reprezentujących różne profesje.

„Rozmowy o odpowiedzialności” to pierwszy tom książki, która powstała z potrzeby ludzi zaangażowanych społecznie z branży finansowej. Nienieodpowiedzialni to projekt, którego celem jest uwrażliwienie branży, ale także całego biznesu i szerzej, społeczeństwa na zagadnienia odpowiedzialności, etyki, zrównoważonego rozwoju. Zadanie, jakiego podjęli się autorzy projektu, jest niełatwe – przywrócenie właściwej proporcji branży finansowej w życiu ludzi i gospodarczym, podniesienie zaufania społecznego do świata finansów, wreszcie – wejście w dialog z pozostałymi branżami, z jej liderami, autorytetami społecznymi, mężami zaufania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

- Wierzymy, że prawdziwa zmiana musi nastąpić u źródła. Od lat na wielu polach staramy się uwrażliwiać branżę finansową, biznes w ogóle i obywateli na humanizm, nasze relacje z innymi, na dobro wspólne. Można to robić na wiele sposobów. Tym razem wybraliśmy książkę, jako drogę dotarcia do serc i umysłów liderów oraz aktywnych rzeczywiście i potencjalnie obywateli. Chodzi o tchnięcie nowego ducha w branżę finansową - etyczna odnowa w istocie już trwa, o odbudowę prawdziwych wartości branży finansowej: służebności, empatii, zaangażowania społecznego oraz szczerego, indywidualnego - w problemy klientów. To nie może być sekta finansowa, ale sektor, który świadomie i odpowiedzialnie poprawia i buduje relacje z klientami. Długofalowo wpływa na reputację handlowców, menadżerów i bankowców najwyższego szczebla. Odpowiedzialność za produkty i ich oddziaływanie na klientów, społeczeństwo jest częścią naszej wspólnej ludzkiej, obywatelskiej i społecznej odpowiedzialności - mówi Artur Nowak – Gocławski prezes Fundacji Będę Kim Zechcę, wydawcy książki i autor projektu Nienieodpowiedzialni.

 

Nurt głębokiej refleksji w „Rozmowach o odpowiedzialności. Tom 1. Początek”, wychodząc od społecznej odpowiedzialności branży finansowej, dotyka kolejnych - równie ważnych. Rozwija się ona w rytmie dialogu i zainteresowań rozmówców. Skomplikowane treści odnoszące się do współczesnego świata podane są w sposób rozważny i przystępny, a duchowe piękno uczestników tych dialogów podsuwa odbiorcom odpowiedzi na pytania, których szukali świadomie i intuicyjnie.

 

Rozmowy z niezwykłymi osobistościami

W książce zebrane zostały rozmowy z liderami z różnych dziedzin, z autorytetami moralnymi i bezkompromisowymi naukowcami, sięgającymi nieznanego, aby rozwijać globalne społeczeństwa w stronę dobra wspólnego. Warto ich poznać:

 

  • o. Ludwik Wiśniewski, dominikanin i duszpasterz akademicki, przenikliwy i odważny,
  • prof. Jacek Hołówka, filozof i etyk,
  • dr Aleksandra Przegalińska, ze światowej elity naukowców,
  • Piotr Pawłowski, głowa i serce Fundacji Integracja, bohater niepełnosprawnych,
  • prof. Zbigniew Pełczyński, profesor filozofii politycznej, Uniwersytet Oksford,
  • prof. Magdalena Fikus, profesor nauk przyrodniczych,
  • prof. Jacek Filek, filozof odpowiedzialności,
  • Henryk Wujec, polityk, aktywista, bezkopromisowiec
  • prof. Andrzej Zoll, RPO, prezes Trybunału Konstytucyjnego (2000-2006)
  • Brunon Bartkiewicz, prezes ING Bank Śląski
  • prof. Krzysztof Obłój, zajmuje się teorią biznesu, UW, Akademia Koźmińskiego.

 

Przenikliwie i z rozwagą, mierząc słowa do precyzyjnego wyrażania skomplikowanych treści rozmowy z tymi autorytetami, posuwają nas do przodu w powtórnym uświadomieniu – kim jesteśmy sami dla sobie, dla innych? Czy nasze zachowania wobec nich są etyczne? Jakie są nasze powinności wobec sąsiadów, lokalnych społeczności? Co oznacza być dobrym, etycznym pracownikiem, przedsiębiorcą? Jak mogę wpływać na świat prowadząc biznes? Jak rozwijać dobro wspólne działając w polityce? Rozmowy przeprowadzili świetni dziennikarze, wrażliwi psychologicznie i socjologicznie eksperci– Adam Aduszkiewicz , Małgorzata Bonikowska, Justyna Dąbrowska, Grzegorz Kapla, Michał Kobosko, Grzegorz Nawrocki, Paweł Oksanowicz i Jarosław Traczyński.

- Zależało nam, aby „Rozmowy”, zachowując formę intymnych rozmów, pobudzały do interdyscyplinarnego dialogu o najważniejszych sprawach w życiu jednostkowym i społecznym. Czytelnicy stają się świadkami rozmów z równymi sobie obywatelami, ale też przy okazji autorytetami, których życie i dzieło mogą być wskazówką przy osobistych wyborach – dodaje Artur Nowak–Gocławski. - „Rozmowy o odpowiedzialności” pokazują wagę nie tylko osobistej, ale społecznej odpowiedzialności i zaangażowania. Rysują postać odpowiedzialnego przywódcy, kształtując postawy i pobudzając do głębszego analizowania świata. Zachęcają do etycznego siłowania się z problemami, a nie bagatelizowania ich.

 

Przekonanie o konieczności bycia odpowiedzialnym w każdym aspekcie życia sprawiło, że książka została wydrukowana na papierze w 100 proc. z recyklingu, a przychód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na dalszą realizację projektu Nienieodpowiedzialni, który stara się być przestrzenią dialogu i zmiany, jakiej wszyscy oczekujemy.

Książka powstała w ramach projektu Nienieodpowiedzialni, którego gospodarzem jest Fundacja „Będę Kim Zechcę”, a inicjatorem i pomysłodawcą ANG Spółdzielnia. Książkę można kupić bezpośrednio od wydawcy na stronie: http://nienieodpowiedzialni.pl/wydawnictwa/

 

„Rozmowy o odpowiedzialności. Tom 1. Początek” ISBN 978-83-950731-0-6

 
 
 

O Fundacji „Będę Kim Zechcę”

Fundacja została powołana do życia w 2013 roku przez ANG. Od grudnia 2016 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Najważniejsze inicjatywy fundacji skupiają się wokół edukacji finansowej i wsparcia przedsiębiorczości młodych ludzi oraz promocji etyki i odpowiedzialnej sprzedaży. W ramach fundacji działa program wolontariatu pracowniczego, którego uczestnicy prowadzą warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące finansów oraz odpowiedzialnej przedsiębiorczości.

O ANG Spółdzielni

ANG Spółdzielnia to profesjonalna organizacja pośrednictwa finansowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje ponad 800 osób, w tym blisko 250 spółdzielców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki i towarzystwa ubezpieczeniowe w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych. Formuła spółdzielni gwarantuje członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni.  ANG Spółdzielnia jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jako jedyna w branży pośredników finansowych wydaje roczny zintegrowany raport społeczny.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandscope

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »