Firma » Biznes

Różnica w kalendarzach między wypukłą główką a płaską

Różnica w kalendarzach między wypukłą główką a płaską
Zobacz więcej zdjęć »
Chcąc zamówić kalendarze dla swojej Firmy zastanawiasz się, co to oznacza, że kalendarz ma wypukłą główkę albo płaską? Bardzo łatwo to odróżnić - przeczytaj i zobacz zdjęcia.

Takie branżowe wyrażenia sprawiają kłopot ludziom, którzy nie mają na codzień styczności z drukarnią, drukiem i przygotowaniem do druku.

Wyjaśnimy więc na czym polega różnica, by było Ci łatwiej wybrać odpowiedni kalendarz dla siebie i swojej Firmy.

Plecki i główka - cóż to takiego?

Plecki, to karton, do którego przyklejone są kalendaria (w kalendarzach trójdzielnych) lub kalendarium (w kalendarzu jednodzielnym). Kalendaria mogą być także przymocowane do placków za pomocą spirali – wtedy są to kalendarze spiralowane. Na całych pleckach może znajdować się dowolna grafika lub plecki mogą być standardowo w szarym kolorze. W standardowych kalendarzach może być także zamocowana doklejka (na dole), która jest przeznaczona na dowolną grafikę reklamową.

Główka – to jakby nagłówek kalendarza, sama góra. Główka posiada otwór do zawieszenia kalendarza. To, jak wygląda główka zależy od tego czy jest płaska czy wypukła.

Płaska główka – to po prostu przedłużenie plecków, czyli cały kalendarz zrobiony jest z kartonu 250g. Nie ma widocznego rozdzielenia między pleckami a główką.

Wypukła główka – zrobiona jest na zasadzie warstw. Najpierw jest szary, gruby karton (tekstura), potem miękka gąbka introligatorska, a potem karton 250g, na którym nadrukowana jest grafika. Główka jest przyklejona do plecków w miejscu przedłużenia plecków. Kalendarze z wypukłą główką są solidniejsze i bardziej eleganckie.

A jak to wygląda na zdjęciach?zobacz więcej zdjęć na naszej stronie z kalendarzami firmowymi na rok 2016

www.kupkalendarze.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ewes

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »