Technologie » Internet

Rozwój szkodliwego oprogramowania styczeń - czerwiec 2008 wg Kaspersky Lab

Kaspersky Lab opublikował półroczny raport dotyczący ewolucji szkodliwego oprogramowania. Z analizy wynika, że od pewnego czasu twórcy wirusów nie skupiają się na zaawansowanych technologiach, ale przedkładają ilość nad jakość.

Autorzy szkodliwego kodu odchodzą od tworzenia wielu współdziałających ze sobą modułów, preferując stosowanie wielu funkcji w obrębie jednego programu. Wzrosła również liczba programów trojańskich stworzonych do kradzieży haseł do gier online.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jeżeli chodzi o mobilne szkodliwe oprogramowanie, twórcy wirusów wolą specjalizować się w programach trojańskich dla Javy niż atakować smartfony. Takie programy mogą działać na prawie wszystkich telefonach komórkowych i wysyłać SMS-y, które opróżniają konto użytkownika a napełniają kieszenie autorów trojanów.

Obecnie branża antywirusowa musi skupić się na wczesnym wykrywaniu zagrożeń. Podczas gdy w przeszłości firmy antywirusowe mogły reagować na nowe zagrożenia w przeciągu kilku godzin (czasami nawet w ciągu kilku dni), obecnie jest to kwestia minut. To oznacza, że specjaliści ds. rozwiązań antywirusowych muszą zidentyfikować nowy szkodliwy kod w Internecie, zanalizować go, udostępnić ochronę i dostarczyć ją użytkownikowi końcowemu a wszystko to w bardzo krótkim czasie.

Pełna wersja raportu dostępna jest w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=509.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »