Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Ruiny miasta sprzed 7000 lat

Ruiny miasta sprzed 7000 lat
Zobacz więcej zdjęć »
Zespół archeologów odkrył pozostałości miasta sprzed około 7000 lat w północnym Egipcie - donosi serwis internetowy Yahoo News.

Według komunikatu Rady Najwyższej ds. Starożytności Egiptu, odkrycia dokonał zespół amerykańskich naukowców w regionie Karanis w oazie Fajum na Pustyni Libijskiej. Jak poinformował Zahi Hawass, Sekretarz Generalny Rady, naukowcy przy użyciu aparatury do badania zjawisk elektromagnetycznych odkryli istnienie pod piaskiem sieci ulic i ścian domostw, pochodzących z okresu neolitu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zdaniem naukowców, odkryte ruiny pochodzą z okresu 5200-4500 r. p.n.e., kiedy ówcześni mieszkańcy północnego Egiptu zaczęli zajmować się rolnictwem. Wśród odnalezionych artefaktów znajdują się pozostałości ścian domów, do budowy których wykorzystano elementy z terakoty i wapienia, fundamenty pieców i magazynów zbożowych, a także duża ilość fragmentów naczyń. Jak poinformował Ahmed Abdel Alim, nadzorujący na miejscu zabytki starożytności w Fajum, odkryte stanowisko położone jest obecnie w odległości 7 kilometrów od jeziora w oazie Fajum, a w czasach powstania miasta prawdopodobnie znajdowało się przy linii wody. (PAP)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Student news
http://studentnews.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »