Firma » Praca

Rusza Go Green in the City 2012

Rusza  Go Green in the City 2012
Zobacz więcej zdjęć »
Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, ogłosił rozpoczęcie drugiej edycji Go Green in the City, innowacyjnego, międzynarodowego konkursu kierowanego do studentów.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji, zadaniem kandydatów jest zaprezentowanie studium przypadku rozwiązania energetycznego dla miast. Pracując w dwuosobowych zespołach składających się z przynajmniej jednej kobiety, studenci mają opracować realistyczne rozwiązania z dziedziny zarządzania energią w sektorach o kluczowym znaczeniu dla miast, takich jak domy mieszkalne, uniwersytety, placówki handlowe, systemy wodociągowe i szpitale. Najlepsze propozycje powinny godzić ze sobą wymagania związane ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię, progresywną polityką społeczną i ochroną środowiska.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Zachęceni  sukcesem pierwszej edycji Go Green in the City, organizatorzy z Schneider Electric ponownie zaoferują studentom – zwłaszcza kobietom-inżynierom – uczestnictwo w tej innowacyjnej imprezie” – mówi Karen Ferguson, wicedyrektor wykonawcza, Global Human Resources, Schneider Electric. – Angażując przedstawicieli nowego pokolenia, chętnych stawić czoła współczesnym wyzwaniom energetycznym, Schneider Electric kontynuuje realizację swojej misji, w wyjątkowy sposób pomagając wszystkim w pełni wykorzystać swoją energię, każdego dnia.

Konkurs Go Green in the City pozwoli firmie na wychwycenie i nawiązanie dobrych relacji z przyszłymi utalentowanymi pracownikami Grupy Schneider Electric. Począwszy od pierwszej edycji, konkurs Go Green in the City cieszy się renomą wśród studentów na całym świecie. W 2011 roku w konkursie uczestniczyło około 500 drużyn oraz 1000 kandydatów z ośmiu krajów. Dwie studentki, Suma Elengikal i Maria Consuelo Palacios Lafuente (z Uniwersytetu Bonn w Niemczech) zostały laureatkami Go Green in the City w 2011 roku za projekt „Zielony Uniwersytet”.

Konkurs Go Green in the City 2012 odbędzie się w dziewięciu krajach (w Brazylii, Chinach, Francji, Niemczech, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Turcji i Polsce). Angażując ponad 90 wybranych uczelni wyższych, oferta konkursu dotrze do około 270 tysięcy studentów i zaowocuje zaproszeniem około 200 najbardziej twórczych uczestników na rozmowy kwalifikacyjne w sprawie podjęcia stażu w Schneider Electric. W czerwcu 2012 roku 25 najlepszych drużyn poleci do Paryża, aby wziąć udział w finale konkursu. Zwycięska drużyna zostanie zaproszona na wizytę w siedzibie Schneider Electric, gdzie będzie mogła poznać pracowników i menedżerów wysokiego szczebla. Ponadto, parze zwycięzców zaoferowane zostaną posady. Celem organizowanego po raz trzeci i cieszącego się coraz większym powodzeniem corocznego konkursu, jest zainspirowanie młodego pokolenia do tworzenia nowych koncepcji zarządzania energią w miastach.

Dowiedz się więcej na stronie: www.gogreeninthecity.com

O Schneider Electric

Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2010 grupa uzyskała 19,6 mld Euro przychodów ze sprzedaży. Ponad 110 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii” www.schneider-electric.pl

  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »