Dom » Nieruchomość

Ruszyła budowa drugiego etapu największej inwestycji mieszkaniowej w zachodniej części Katowic

Ruszyła budowa drugiego etapu największej  inwestycji mieszkaniowej w zachodniej części Katowic
Zobacz więcej zdjęć »
Wykopy pod płytę fundamentową, makroniwelacja przed budową dróg i parkingów, pełne wygrodzenie i uporządkowanie całego terenu – ruszyła realizacja drugiego etapu budowy Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach.

W ostatnich dniach rozpoczęto budowę dwóch segmentów będących częścią kolejnego etapu realizacji Osiedla Franciszkańskiego, w ramach którego powstaną 192 mieszkania. Po pełnym wygrodzeniu i uporządkowaniu całego terenu, za pomocą ciężkiego sprzętu budowlanego, przystąpiono do realizacji szerokiego wykopu niezbędnego do wylania płyty fundamentowej. Dodatkowo rozpoczęto prace makroniwelacyjne, czyli wyrównujące teren.

– Zdecydowaliśmy, że drugą fazę inwestycji zrealizuje krakowski Re Bau, czyli firma odpowiedzialna za roboty budowlane w pierwszym etapie. Bardzo dobrze oceniliśmy jakość ich pracy, terminowość i dbałość o detal – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate. – Jako deweloper przykładamy bardzo wiele uwagi do bieżącej koordynacji prac budowlanych. W ostatecznym rozrachunku to one,
w stopniu większym nawet niż projekt architektoniczny, decydują o jakości budynku i zadowoleniu mieszkańców – dodaje.

W pierwszej kolejności, do III kwartału przyszłego roku, powstanie budynek z 96 mieszkaniami wraz z podziemnym parkingiem, komórkami lokatorskimi i wózkownią. Do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie także przestronny parking naziemny oraz indywidualne garaże. Odpowiednia jakość powstałego budynku zostanie osiągnięta nie tylko poprzez starannie wykonane roboty budowlane, ale także zastosowane materiały. Inwestor zdecydował się m.in. na montaż wysokiej jakości parapetów z konglomeratu, czy drzwi antywłamaniowych.

Równocześnie właściciele mieszkań powstałych w ramach pierwszej fazy inwestycji rozpoczęli odbiór swoich kluczy. W wielu lokalach rozpoczęto już prace wykończeniowe, w najbliższych tygodniach można spodziewać się pierwszych przeprowadzek. Wszystkie klucze powinny zostać wydane do końca wakacji.

Osiedle Franciszkańskie jest zlokalizowane przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie. W ramach pierwszej fazy inwestycji powstał sześciokondygnacyjny budynek z 95 mieszkaniami, z których jeszcze przed zakończeniem budowy sprzedano blisko 98 proc.  

Docelowo Osiedle Franciszkańskie będzie liczyło około 1 000 mieszkań.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »