Firma » Praca

Rynek pracy otwarty dla wszystkich

We wtorek 22 czerwca 2010r. w WSP TWP w Warszawie odbędzie się prezentacja publikacji pt. „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”. Spotkanie ma na celu przybliżenie problemów społecznych omówionych w książce. Imprezę poprowadzi dziennikarz TVP Krzysztof Ziemiec.

W publikacji zebrane zostały artykuły uczestników konferencji naukowej zorganizowanej przez Akademickie Biuro Karier, działające w  Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie.  Efektem konferencji jest wydana w czerwcu 2010r. książka pt.  „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”.

Wśród poruszanych w książce tematów znalazły się kwestie związane z równością płci, sytuacją osób niepełnosprawnych na rynku pracy, promocją ekonomi społecznej oraz rozwojem kształcenia ustawicznego w perspektywie równych szans na rynku pracy. Ważnym elementem jest również wykorzystanie środków z UE na rzecz edukacji dostosowanej na rynku pracy. Realizująca najwięcej wśród uczelni niepublicznych projektów współfinansowanych z UE, WSP TWP w Warszawie może w tym zakresie podzielić się unikalną wiedzą  i doświadczeniem.

- Konferencja z przed roku miała na celu omówienie na forum publicznym najważniejszych zagadnień związanych z zjawiskami ostatnich lat na rynku pracy- mówi Magdalena Zawal z Akademickiego Biura Karier, będącego organizatorem konferencji w 2009r.- wydanie publikacji ma na celu zebranie i przypomnienie problemów poruszonych rok temu podczas spotkania. Niestety – nadal aktualnych. Wydając książkę mamy nadzieję, dotrzeć  do szerokiego grona odbiorców i zaprosić ich do udziału w ogólnospołecznej dyskusji.

Spotkanie na temat książki i poruszanych w niej problemów odbędzie się we wtorek 22 czerwca o godzinie 17:00 w Wydziale Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie przy ul. Urbanistów 3.

Spotkanie będzie prowadzone przez dra Mirosława Grewińskiego, Pełnomocnika Rektora WSP TWP w Warszawie ds. EFS.Podczas spotkania wszystkie osoby chętne będą mogły zapoznać się z publikacją.

Wydarzenie ma formę otwartą dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Organizatorem imprezy jest Projekt „Przedsiębiorcza Uczelnia” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

przedsiebiorcza

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »