Dom » Wnętrza

Salon – Twoja domowa wizytówka

alon to z pewnością jedno z tych miejsc w naszym domu, na których nie należy szczególnie oszczędzać. Bo przecież to właśnie tutaj przyjmujemy gości oraz spędzamy sporo wolnego czasu, chociażby odpoczywając przed odbiornikiem telewizora.

Warto więc zastanowić się, zanim zaczniemy na dobre urządzać wnętrze tego pomieszczenia.


Na początku wypada kilka słów poświęcić na kolor ścian. Tutaj zdecydowanie najlepszym wyborem są jasne barwy, dzięki którym osiągniemy optyczne wrażenie powiększenia pomieszczenia i sprawimy, że nasz salon będzie jeszcze jaśniejszy. Oczywiście nie musi być to czysta biel – bardzo dobrze sprawdza się ona w wielu odcieniach, takich jak brązowy czy pomarańczowy.


Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, są meble. I tutaj naprawdę nie warto oszczędzać, kupując niskiej jakości produkt. Wykonane z dobrej jakości drewna i dopasowane do koloru ścian z pewnością idealnie wkomponują się w wystrój całego pomieszczenia. Należy w tym miejscu dodać, że najczęściej meble w pokoju gościnnym ustawiamy tylko przy jednej ścianie – warto jednak, by było ich dostatecznie dużo, a mebel, na którym zamierzamy postawić telewizor, nie był zbyt wysoki, ponieważ unoszenie głowy w górę przy oglądaniu telewizji nie jest niczym komfortowym.


Jeżeli mówimy o telewizorze – salon jest idealnym miejscem na postawienie dużego, płaskiego telewizora, który naprawdę uatrakcyjnia całe pomieszczenie.


Teraz słów kilka o wypoczynku. Wcale nie musi być on wykonany z prawdziwej skóry czy super drogiego materiału – ważne by był ergonomiczny i ogólnie wpasował się do kolorów salonu.


Następną rzeczą, o której nie możemy zapomnieć, urządzając wnętrze, są wszelkiego rodzaju dekoracje. Nie powinniśmy się bać umieszczania roślin w ciekawych doniczkach, potrafiących za niewielką cenę pozytywnie wpłynąć na wystrój pokoju gościnnego. W dodatku warto, by znalazł się tutaj chociażby jeden obraz.


Jak widać, atrakcyjne urządzenie wnętrza salonu wcale nie jest ani łatwe, ani tanie. Z pewnością jednak, jeśli przemyślimy tę czynność i odpowiednio dobierzemy elementy, osiągniemy zaskakująco dobry efekt końcowy.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Majkel007

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »