Dom » Wnętrza

Salon w blasku lamp

Salon w blasku lamp
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzając swój salon dbamy o wiele elementów - szukamy wygodnej i stylowej sofy,ciekawych foteli, pasujących do reszty stolików. Skupiamy się często na największych i podstawowych elementach, które mają się tam znaleźć.

Niestety, bardzo często zapominamy o tzw. “drobiazgach”, które dopełniają całej aranżacji, stanowiąc swoistą “kropkę nad i”. To właśnie te drobiazgi stwarzają niezwykłą i tak pożądaną atmosferę ciepłego, przyjaznego miejsca. A nic nie ociepla pomieszczenia tak, jak idealnie dobrane lampy wiszące do salonu.

Nadaj wnętrzu blask

 

Kwestia światła jest często niedoceniana lub spychana na dalszy plan podczas obmyślania zagospodarowania pomieszczeń. Skupiamy się na podstawowym umeblowaniu i traktujemy lampy wiszące do salonu jedynie jako konieczny dodatek, nie pamiętając, że przecież same w sobie mogą stać się ozdobą wnętrza. Odpowiednio zaaranżowane światło oświetli to, co powinno znaleźć się w centrum i ukryje w cieniu to, co powinno zostać zepchnięte na dalszy plan. Nada przestrzeni ciepło, podkreśli miękkie faktury poduch i kocy. Sprawi, że w chłodne zimowe wieczory poczujemy się komfortowo, a w wiosenne, czasem pochmurne poranki doda nam energii.

Dlaczego wiszące?

 

Lampy wiszące do salonu sprawdzą się w wielu rodzajach pomieszczeń. W tych mniejszych pozwolą przede wszystkim zaoszczędzić przestrzeń, którą zajęłyby lampy stojące. Możemy rozmieścić je w strategicznych miejscach, w których normalnie postawilibyśmy lampy stojące - nad kanapą, nad fotelem, w którym wieczorami czytamy. W tych większych zestawić je z innymi rodzajami lamp tworząc wspaniałą grę światła i cienia.

Zadbaj o formę

 

Lampa wisząca do salonu powinna swoją formą współgrać z resztą wyposażenia wnętrza. Jeśli na przykład stawiamy na zimne kolory i nowoczesny dizajn, zadbajmy by lampa stanowiła integralną całość przestrzeni. Ale lampa nie musi wcale wtapiać się w otoczenie, z powodzeniem może grać pierwsze skrzypce. Wybierając lampę w wyróżniającym się kolorze czy o finezyjnym kształcie i zestawiając ją z bardziej spokojnym wystrojem, uczynimy z niej główną gwiazdę. Możem także zdecydować się na niezwykle modny dziś minimalizm, wybierając proste kształty i naturalne kolory, a nawet rezygnując całkowicie z abażura na rzecz niestandardowej żarówki, która już sama w sobie staje się lampą wiszącą do salonu. W takim wypadku najlepiej zestawić ją jednak z innymi rodzajami oświetlenia, gdyż sama pojedyncza żarówka nie dostarczy nam wystarczającej ilości światła i, bez względu na swoją wielkość czy ponadstandardowe wykończenie, będzie wyglądać mało reprezentacyjnie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »