Motoryzacja » Samochody

Samochód, czy na pewno na kredyt?

Samochód, czy na pewno na kredyt?
Zobacz więcej zdjęć »
Współczesne narzędzia finansowe pozwalają nam na zakup samochodu na różne sposoby: za gotówkę, na kredyt, w leasingu. Czy jest to aktualnie bezpieczne i opłacalne?


Mając na uwadze niedawny kryzys gospodarczy, który w pierwszej kolejności dotknął przede wszystkim branże przemysłowe, w tym i motoryzacyjną oznacza, że konieczne jest zaciskanie pasa? Przyjrzyjmy się bliżej temu, co dzieje się na światowym oraz polskim rynku motoryzacyjnym. 

Wiele koncernów od miesięcy notuje spadki sprzedaży nowych samochodów, ograniczający produkcję. Jednocześnie starają się swoimi działaniami zachęcić jak najwięcej osób do zakupu ich produktów prześcigając się w oferowanych promocjach. Mimo kryzysu, może jednak warto zastanowić się nad zakupem samochodu właśnie w tym momencie? Wiele marek obniżyło ceny pojazdów nawet o kilkadziesiąt tysięcy. Taka sytuacja oczywiście ma na celu jedynie pobudzenie rynku sprzedaży i nie potrwa wiecznie. 

Co zatem zrobić, żeby skorzystać z okazji i nabyć samochód po dużo niższej cenie, jeśli jednak wciąż nie posiadamy wystarczająco gotówki? Warto zdecydować się obecnie na kredyt samochodowy. Banki obecnie wychodzą z szoku, jaki spowodował kryzys finansowy. Zwiększając swoje depozyty nie muszą już stosować zaostrzonych warunków udzielania kredytów, jak miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. 

Trwa walka o kredytobiorcę, tak jak miało to miejsce jeszcze przed nastaniem kryzysu. To także pozwala nam na dobre rozejrzeć się na rynku kredytowym i dobrać odpowiednią ofertę, czyli najkorzystniejszą dla naszego portfela. Przy wyborze właściwego banku najlepiej kierować się kilkoma istotnymi czynnikami. Przede wszystkim warto dowiedzieć się, czy kredyt samochodowy jest istotnym elementem wśród usług oferowanych przez bank. 

Banki specjalizujące się w udzielaniu kredytów samochodowych potrafią lepiej dobrać parametry kredytu do indywidualnego klienta. Posiadają także wyspecjalizowane jednostki obsługujące jedynie klientów zainteresowanych kredytem samochodowym. Dzięki temu są także w stanie zapewnić bardziej fachową obsługę, która skraca czas oczekiwania na kredyt. Kolejnym istotnym czynnikiem są tzw. sztywne elementy kredytu, które pozwalają na tworzenie zestawień ofert poszczególnych banków. Bank oferujący najlepsze warunki w kilku parametrach wydaje się więc oczywistym kandydatem do wyboru. 

Tuż przed samym wyborem warto poczytać jeszcze fora internetowe, gdzie internauci zamieszczają swoje opinie na temat banków. Wprawdzie są to bardzo subiektywne opinie, ale warto się z nimi zapoznać.

Opracowanie: Onebank.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

http://onebank.pl/
http://onebank.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »