Gospodarka » Maszyny

Schneider Electric jednym z uczestników projektu Asgard

Schneider Electric wygrał0 w rozpisanym przez Aker Solutions konkursie na zaprojektowanie i wdrożenie pracującej na dnie morskim kontrolnej jednostki dystrybucji zasilania (Controls Power Distribution Unit – CPDU) dla znajdującej się u wybrzeży Norwegii stacji kompresyjnej Asgard.

Rozwiązanie zaproponowane przez Schenider Electric spełniło wszystkie warunki dotyczące specyfikacji stawiane przez klientów, na które składały się między innymi wysokie wymagania w zakresie architektury dystrybucji mocy, obudowy modułów podwodnych oraz sztywnych standardów niezawodności.

Rozwiązanie typu „Projektuj i buduj” przeznaczone dla CPDU obejmuje bardzo szczegółowe badania dotyczące dostępności, warunków termicznych i mechanicznych, bezpieczeństwa operacyjnego i kompatybilności elektromagnetycznej.

W ramach projektu przeprowadzona zostanie seria testów, mających na celu demonstrację zgodności z wymogami standardu eksploatacji podwodnych złóż ropy naftowej i gazu ISO13628-6.

Asgard to pierwszy na świecie projekt operacyjny, mający na celu kompresję gazu na dnie morza. Angażując się w realizację tego kontraktu, Schneider Electric potwierdził swoją pozycję lidera branży, bazując na wcześniejszych doświadczeniach zdobytych podczas eksperymentalnego projektu kompresji Ormen Lange, położonego również u wybrzeży Norwegii.

Asgard znajduje się na płyciźnie Halten na Morzu Norweskim, około 200 kilometrów od brzegu na średniej głębokości od 240 do 310 metrów. Wykorzystując 52 odwierty w 16 punktach, stacja jest jedną z największych inwestycji na norweskim szelfie kontynentalnym.

Z powodu spadającego ciśnienia gazu ziemnego wydobywanego ze złoża, kompresja jest niezbędnym warunkiem przyspieszenia tempa produkcji. Podmorska kompresja na stacji Asgard ma zwiększyć wydobycie na polach Mikkel i Midgard o 278 baryłek przeliczeniowych ropy.

„To rozwiązanie otworzy przed naszymi klientami nowe obszary działania w dziedzinie produkcji i przetwarzania gazu ziemnego i ropy naftowej. Umożliwi zagospodarowanie i eksploatację oddalonych od brzegu złóż, a także pól położonych na obszarach narażonych na ataki huraganów lub w strefie arktycznej” – powiedział Jean-Luc Eschbach, Dyrektor do Spraw Wydobycia Gazu Ziemnego i Ropy Naftowej w Schneider Electric.

Stacja kompresji gazu Asgard rozpocznie funkcjonowanie w 2014 roku.

 

O Schneider Electric

Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2010 grupa uzyskała 19,6 mld Euro przychodów ze sprzedaży. Ponad 110 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii” www.schneider-electric.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »