Technologie » Komputery

Schneider Electric ogłasza zakup DCIM Viridity EnergyCe

Schneider Electric ogłasza zakup DCIM Viridity EnergyCe
Zobacz więcej zdjęć »
Nabycie technologii umożliwi połączenie oferowanych przez Viridity wyjątkowych funkcjonalności wykrywania zasobów IT oraz metod pomiaru zużycia energii przez serwery z oprogramowaniem Schneider Electric dla centrów danych.

Produkt oferuje najlepsze w swojej klasie możliwości monitoringu zasobów, planowania obciążenia oraz wizualizacji systemu energetycznego, zapewniając najwyższą jakość w zarządzaniu energią.

Schneider Electric, globalny specjalista w dziedzinie zarządzania energią, ogłosił dokonanie strategicznego zakupu technologicznego – platformy Viridity EnergyCenter 2.0, flagowego produktu dobrze znanej firmy specjalizującej się w oprogramowaniu zarządzającym DCIM, oferującej wszechstronne rozwiązania obrazujące zależności pomiędzy infrastrukturą fizyczną, osprzętem IT i uruchamianymi na nim aplikacjami.

Dzięki tej inwestycji Schneider Electric wejdzie w posiadanie własności intelektualnej i oprogramowania, które tworzą platformę Viridity EnergyCenter 2.0, czyli oprogramowania pozwalającego na automatyczne wykrywanie zasobów IT w celu optymalizacji ich wykorzystania na poziomie informatycznym. Inwestycja umożliwi też wzbogacenie pakietu DCIM StruxureWare™ for Data Center Operations, stworzonego by sprostać najbardziej skomplikowanym wyzwaniom stojącym przed biznesowymi centrami danych.

- Firmy myślące perspektywicznie o przyszłości zdają sobie sprawę z tego, że aby móc prowadzić centra danych w sposób wydajny i nieustannie wydłużać ich żywotność, nie ma sensu oddzielać od siebie urządzeń centrum i zasobów IT, ponieważ jedne nie mogą pracować bez drugich. Dopiero kiedy firmy zaczną skupiać się na wszystkich komponentach tworzących ekosystem centrum, będą w stanie podejmować uzasadnione decyzje o długoterminowych konsekwencjach – zauważa w publikowanym niedawno raporcie* David Cappuccio, wiceprezes do spraw badań i szef działu rozwoju infrastruktury i usług w Gartner Inc.

StruxureWare for Data Centers to połączenie wiodącego na rynku rozwiązania do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM) Schneider Electric i narzędzi software’owych do zarządzania obiektami centrów danych (DCFM). Kompletny pakiet pozwala na zbieranie danych, monitorowanie, automatyzację oraz planowanie i wdrażanie funkcjonalności, zapewniając zintegrowany i wielowymiarowy ogląd wszystkich kluczowych systemów fizycznych w centrum danych. Podstawową zaletą pakietu jest zapewnienie pełnego wglądu i całkowitej kontroli nad codziennym funkcjonowaniem centrów danych dyrektorom i menedżerom obiektów i centrów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc powitać zespół Viridity oraz rozpocząć korzystanie z opracowanej przez niego, nagradzanej platformy oprogramowania EnergyCenter 2.0. Z niecierpliwością oczekujemy momentu wdrożenia tego rozwiązania w linię produktów Schneider Electric – komentował Jim Simonelli, dyrektor do spraw technicznych w IT Business, Schneider Electric. - Style prowadzenia działalności w naszych przedsiębiorstwach wzajemnie się dopełniają, więc spodziewamy się szybkiego wytworzenia synergii w procesie opracowywania następnego pokolenia oprogramowania DCIM Schneider Electric.

Strategiczna inwestycja jaką jest nabycie oprogramowania Viridity EnergyCenter 2.0 umożliwi poradzenie sobie z najpoważniejszymi wyzwaniami związanymi z zarządzaniem energią w centrach danych, pozwalając na podniesienie wydajności na wszystkich poziomach codziennego funkcjonowania centrów. Możliwość dokonania pomiaru zużycia energii z dużą precyzją i osobno dla każdego urządzenia jest tym, co wyróżnia Schneider Electric i pakiet StruxureWare for Data Center Operations, a w ostatecznym rozrachunku pomaga użytkownikom maksymalnie wykorzystać ich energię.

Pakiet StruxureWare™ for Data Centers Operations jest dostępny do nabycia od dziś. Oprogramowanie Viridity EnergyCenter 2.0 będzie w dalszym ciągu serwisowane przez światowej klasy globalny system wsparcia i obsługi klienta Schneider Electric. Więcej informacji na temat całej serii rozwiązań software’owych przeznaczonych dla centrów danych można znaleźć na stronie: www.apc.com/software.

*Gartner Inc., Współpraca pomiędzy systemami IT i obiektami jest wymogiem stojącym na drodze ku lepszym centrom danych, David J. Cappuccio, 4 sierpnia 2011.

APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym, doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy, systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruxure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie.

{0>www.apc.com<}0{>

Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.

{0>www.schneider-electric.com<}0{>Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »