Gospodarka » Bezpieczeństwo

Schneider Electric partnerem XVI Międzynarodowej Konferencji Energetycznej EuroPower

Schneider Electric partnerem XVI Międzynarodowej Konferencji Energetycznej EuroPower
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 7-8 listopada 2012 r. w Warszawie odbyła się kolejna edycja jednej z najważniejszych konferencji energetycznych EuroPower.

Schneider Electric był partnerem wydarzenia oraz uczestnikiem dyskusji panelowej "Inteligentne miasta i inteligentne regiony – samorządowe perspektywy rozwoju systemów inteligentnych sieci".

Międzynarodowa Konferencja Energetyczna EuroPower od kilkunastu już lat stanowi miejsce spotkań prezesów i członków zarządów koncernów oraz grup energetycznych z Polski i Europy. Partnerem i uczestnikiem tegorocznego wydarzenia była firma Schneider Electric, specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną. W dyskusji panelowej "Inteligentne miasta i inteligentne regiony – samorządowe perspektywy rozwoju systemów inteligentnych sieci" obok Jacka Łukaszewskiego, Prezesa Zarządu Schneider Electric Polska, udział wzięli  m.in. prof. Tadeusz Skoczkowski z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Michniowski, Zastępca Prezydenta Miasta Bielska – Białej oraz Zbigniew Szpak, Prezes Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

- Zapotrzebowanie na energię stale rośnie. Szacuje się, że w 2030 r. popyt na energię elektryczną na Ziemi się podwoi. Jednocześnie produkcja energii z paliw kopalnych staje się coraz droższa i niesie ze sobą negatywne skutki dla klimatu naszej planety. Dlatego nie ma odwrotu od efektywności energetycznej, rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz inteligentnych sieci. – powiedział podczas panelu Jacek Łukaszewski. Strategia rozwoju miast, będzie czynnikiem decydującym o naszej wygranej lub przegranej walce z ociepleniem klimatu! Miasta zajmujące zaledwie 2% powierzchni Ziemi są miejscem zamieszkania 50% ludzi na świecie oraz przypada na nie 75% globalnego zużycia energii i 80% globalnej emisji CO2. W 2050 roku aż 70% populacji będzie mieszkało w miastach: co oznacza, że w ciągu następnych 40 lat, musimy zapewnić ten sam rozwój infrastruktury co przez ostatnie 4000 lat. Miasta muszą zmierzyć się z wyzwaniami, które stawia im rozwój cywilizacyjny. Na całym świecie kolejne metropolie borykają się z gwałtownym przyrostem, przeciążeniem komunikacyjnym, powodziami czy przestępczością. Przy czym, każde z miast, aby przetrwać musi zachować swoją atrakcyjność i konkurencyjność.- dodał prezes Schneider Electric Polska.

Schneider Electric jest jedną z nielicznych firm, która oferuje indywidualnie zaadoptowane rozwiązania dla inteligentnych miast w tym najwyższej klasy usługi i produkty w pięciu sektorach: energii, komunikacji, gospodarki wodnej, usług publicznych, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Koncepcja promowana przez firmę zakłada, że miasta powinny być nie tylko inteligentne. Powinny stać się zielone, efektywne, przyjemne do życia, jednym słowem zrównoważone. Przyniesie to szereg korzyści, tj. usprawnienie wymiany informacji, odporność na zakłócenia, lepszą kontrolę nad systemami miejskimi, mniejszą emisję dwutlenku węgla oraz zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Inwestycja w inteligentne rozwiązania również zwiększa konkurencyjność miasta w skali globalnej i przyciąga inwestorów.

- W naszych miastach buduje się coraz więcej inteligentnych budynków i domów. Powstaje również coraz więcej inteligentnej infrastruktury. Przez ostatnie kilkanaście lat polskie miasta gruntownie zmodernizowały swoje systemy ciepłownicze do tego stopnia, że stawia się nas jako przykład dla innych krajów unijnych. W ostatnich dwóch latach widzimy szybki rozwój inteligentnych systemów zarządzania ruchem, zwiększających przepustowość skrzyżowań i efektywność transportu, np. dzięki priorytetom dla komunikacji miejskiej. Odwołując się do doświadczenia, które zebraliśmy przy realizacji  smart city chociażby w USA, Hiszpanii, Francji czy w Polsce, warto podkreślić, że każde wdrożenie należy rozpatrywać jako część dużego projektu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb użytkowników. – dodał Jacek Łukaszewski.

Podczas konferencji zostały ponadto poruszone zagadnienia dotyczące m.in. rozwoju sektora energetycznego, plany inwestycyjne, wpływ regulacji prawnych polityki klimatyczno-energetycznej UE oraz smart gridu i smart meteringu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »