Technologie » Internet

Schneider Electric przedstawia EnergySTEP@Work zaprojektowany do współpracy z Cisco EnergyWise

EnergySTEP@Work™ umożliwia zmniejszenie kosztów energii do 40% dzięki kontrolowaniu w trybie online każdego wata zużytego na potrzeby IT

Warszawa, 31 stycznia 2013 roku – firma Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią elektryczną, przedstawiła podczas Cisco Live (europejskiej konferencji branży IT i komunikacji), EnergySTEP@Work™ - nowe rozwiązanie, które przenosi kontrolę zużycia energii ze strony urządzeń IT oraz obciążenia gniazdek elektrycznych do trybu online, aby dane były widoczne i mogły być kontrolowane przez oprogramowanie StruxureWare™ firmy Schneider Electric.

Przy wykorzystaniu technologii Cisco® EnergyWise, EnergySTEP@Work może doprowadzić do zmniejszenia energii marnowanej przez komputery, drukarki, telefony IP, oświetlenie zadaniowe, bezprzewodowe punkty dostępu i inne. Po połączeniu EnergySTEP@Work z architekturą EcoStruxure™, można kontrolować poprzez sieć Cisco prawie całą energię wykorzystywaną w budynku, w tym ze strony urządzeń rozproszonych, gniazdek oraz instalacji oświetlenia, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

 

„.EnergySTEP@Work firmy Schneider Electric oferuje klientom możliwość monitorowania i kontrolowania drobnych obciążeń ,nawet takich jak podłączone telefony do ładowania, które łącznie mogą odpowiadać za ponad 40% całkowitego zużycia energii w budynku” – powiedział Barry Coflan, Wicedyrektor ds. zarządzania ofertą dla budynków biurowych w Schneider Electric. Często można je zbagatelizować. Dlatego wykorzystując technologię Cisco EnergyWise oraz nasze własne oprogramowanie StruxureWare, sprawiamy, że urządzenia te są widoczne i zapewniamy kluczowe połączenie pomiędzy budynkiem, biurem i środowiskiem IT. Rozwiązanie to zapewnia szefom działów IT, kierownikom do spraw technicznych oraz managerom wyższego szczebla informacje niezbędne do sprostania wyzwaniom związanym z energią elektryczną”. 

 

„Potrzeba zarządzania energią zużywaną przez urządzenia IT jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Kompleksowe rozwiązanie EnergySTEP@Work skierowane do przedsiębiorstw obejmuje funkcję śledzenia obciążenia gniazdek przy zastosowaniu Cisco EnergyWise, dzięki czemu klienci mogą wykorzystać swoją infrastrukturę sieciową Cisco do monitorowania, analizowania i kontrolowania kosztów energii” – powiedział Sachin Gupta, Senior Director, Product Management, Unified Access Group w Cisco Systems, „Cisco współpracuje z firmami takimi, jak Schneider Electric, aby stwarzać rozwiązania oferujące kompleksowe i nowatorskie rozwiązania w zakresie monitorowania i ograniczania zużycia energii, w tym przez sprzęty IT”.

 

Oprócz wprowadzenia EnergySTEP@Work, podczas Cisco Live Schneider Electric przedstawił także listwę zasilającą PDU do szafy rack – AP8958 z technologią Cisco EnergyWise – rozwiązanie zaprojektowane do integracji z pakietem oprogramowania StruxureWare dla centrów danych. Pakiet ten ma na celu zbieranie i zarządzanie danymi dotyczącymi centrum danych, zasobami biura, ich wykorzystania oraz statusu operacyjnego w całym cyklu życia środowiska IT. Listwa zasilająca PDU z technologią Cisco EnergyWise, wykorzystana do współpracy z EnergySTEP@Work, może zwiększyć oszczędności energetyczne poprzez wydajne zarządzanie drobnymi pomieszczeniami IT (np. sieciowymi) znajdującymi się w wielu częściach budynków.

 

Zaangażowanie technologii Cisco EnergyWise umożliwia listwie zasilającej PDU AP8958 firmy Schneider Electric raportowanie danych dotyczących zużycia energii oraz sprawia, że znajduje się ona pod nadzorem protokołu EnergyWise w całej sieci Cisco. Klienci mogą również wykorzystać EnergyWise do skonfigurowania listwy PDU tak, aby odrzucała obciążenia podczas awarii zasilania i w ten sposób zachowała moc dla obciążeń o większym znaczeniu, np. połączeń sieciowych oraz krytycznych obciążeń serwerowych, zarówno w centrum danych, jak i w biurze zdalnym.

 

Więcej informacji na temat pełnej linii rozwiązań w zakresie zarządzania energią Schneider Electric: www.schneider-electric.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »