Dom » Ogrody

Ścieżką przez ogród

Ścieżką przez ogród
Zobacz więcej zdjęć »
Ścieżki ogrodowe, tarasy, podjazdy wpływają na charakter domu, podkreślają charakter posesji i osobowość jej gospodarzy. Najnowszy katalog produktów firmy Libet jest inspirującym przeglądem aranżacyjnych trendów.

Ci, którzy planują remont lub szukają ciekawych przykładów wykonania nawierzchni wokół domu powinni zajrzeć do nowego katalogu Libetu. Decyzja dotycząca wyboru i zakupu produktów na podjazd, ścieżki czy na taras to najczęściej proces długi i niełatwy. Ponieważ taką decyzję podejmujemy najczęściej raz czy dwa razy w życiu (podobnie jak decyzję o zakupie czy budowie domu), warto uważnie prześledzić trendy i możliwości jakie aktualnie oferuje rynek.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Libet jako jedna z wiodących firm wśród producentów kostki brukowej i płyt tarasowych szczególnie dba o formę prezentacji swoich materiałów.

Zawartość nowego katalogu to ponad 200 fotografii nawierzchni zaprojektowanych i wykonanych wokół polskich domów. Nawet pobieżne przerzucenie zawartości albumu pozwala na ciekawą obserwację. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy aranżacja otoczenia domu dotyczy tzw. projektu typowego, rustykalnego domku czy pałacowej rezydencji. Umiejętnie zaprojektowana i starannie wykonana nawierzchnia skutecznie kształtuje - a wręcz wyczarowuje - pożądany klimat. Nie ujmuje niczego architekturze, nie stara się też dominować a tylko podkreśla i dodaje jej uroku.

- Zależało nam na tym, aby pokazać, różnorodne przykłady posesji, które przyciągają uwagę swoim szczególnym, indywidualnym charakterem - mówi Anna Becher z firmy Libet -autorka zdjęć realizacji - Z przyjemnością obserwujemy rosnącą dbałość o otoczenie domów. Zmieniają się nasze wymagania tworząc pewne trendy dotyczące doboru materiałów i sposobu ich aranżacji. Z pewnością warto zaczerpnąć inspiracji. Być może ktoś znajdzie tutaj gotową propozycję dla siebie. Mamy nadzieję, że te przykłady przyczynią się do tego, że wybór produktów i sposób ich wykorzystania będą łatwiejsze. A nasze posesje zyskają urok niepowtarzalny i ponadczasowy, stworzony w harmonii ze swoim otoczeniem i dopasowany do indywidualnych potrzeb właścicieli.

I rzeczywiście, wystarczy spojrzeć na wybrane przykłady.

Basen w ogrodzie nie jest powszechny w naszej szerokości geograficznej. Przyglądając się nawierzchni ułożonej z umiejętnie połączonych płyt VENETIA oraz z kostek ANTICO ROMANO ani przez chwilę nie traci się poczucia klimatu gorącego południa. A prezentowane miejsce to północna Polska.

Architektura drewniana naturalnie ciąży w kierunku kamienia. Duży dom z bali, zaprojektowany z wykorzystaniem elementów stylu góralskiego jest położony w górzystej okolicy i umiejscowiony na dużej działce. Nawierzchnie wokół domu zostały wykonane z kostki ANTICO ROMANO, schody z KRAVENTO GRANDE i płyt tarasowych Toscania. Wyważony miks stylistyczny i barwny nawierzchni łączy jej odcienie z naturalnym drewnem ścian. Jasny kolor domu został w ten sposób „przedłużony" aż na podjazd. Z kolei popielate elementy nawierzchni łączą się z antracytowym dachem. Co ciekawe - naturalny kamień został tu użyty tylko jako ozdoba ogrodu skalnego.

Szaro-czerwona bryła nowoczesnego domu zwraca uwagę nie tylko kolorem. Szare okładziny ścian parteru płynnie przechodzą w delikatną, naturalną kredową kolorystykę płyt tarasowych VENETIA. Wzrok przyciągają bejcowane elementy drewniane i detale z chromowanej stali. Przy ogromnej prostocie projekt wyróżnia się swoją indywidualnością.

Uważne przeglądanie stron katalogu potwierdza jeszcze jedno wrażenie. Wygląd bezpośredniego otoczenia domu jest odbiciem natury jego gospodarzy. Materiał wykorzystany do aranżacji mówi wiele o domownikach. Może być wspomnieniem ich podróży po świecie, miejscem marzeń o ciepłych krajach śródziemnomorskich, czy wreszcie punktem oderwania od szybkiego rytmu życia i zanurzeniem w naturze.

To wszystko powoduje, że poza prezentacją najnowszych wzorów kostki brukowej i płyt tarasowych, piękne fotografie tarasów, ogrodów, schodów, podjazdów mogą stać się wspaniałą inspiracją do tworzenia własnej przestrzeni wokół domu dla każdego zainteresowanego tematem. Z pewnością znajdą tu coś dla siebie zarówno amatorzy ponadczasowej klasyki, jak i bardzo nowoczesnych rozwiązań.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nota bene

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »