Technologie » Komputery

Secur’IT Cup’19: zostań ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa w branży przyszłości

Secur’IT Cup’19: zostań ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa w branży przyszłości
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Kaspersky zaprasza młode talenty do udziału w Secur’IT Cup’19 – międzynarodowym konkursie dla ambitnych studentów. Celem konkursu jest rozwijanie świeżych idei w zakresie cyberbezpieczeństwa, które pomogą stworzyć bezpieczniejszą przyszłość.

Rozwój współczesnego świata opiera się na technologii. W efekcie starsze, ugruntowane branże ulegają gwałtownym zmianom, a znaczenia nabierają nowe. Jedną z negatywnych stron zależności od zaawansowanych i innowacyjnych technologii jest to, że są one niezwykle podatne na cyberzagrożenia, co pociąga za sobą zapotrzebowanie na wsparcie cyberbezpieczeństwa nowej generacji.

Z tego powodu firma Kaspersky prowadzi inicjatywy edukacyjne zachęcające młode osoby do pracy w branży cyberbezpieczeństwa. Konkurs Secur’IT Cup’19 daje młodym entuzjastom możliwość rozwiązania problemów związanych z trzema najistotniejszymi branżami przyszłości:

·         Finanse – ochrona klientów oraz instytucji branży finansowej poprzez udoskonalenie mechanizmów wykrywania oszustw online takich jak programy niszczące dane (tzw. wipery), narzędzia szyfrujące informacje dla okupu oraz ukryte wykopywanie kryptowaluty.

·         Motoryzacja – podniesienie bezpieczeństwa użytkowników inteligentnych samochodów poprzez zapobieganie atakom na lokalną sieć sterującą (CAN), wyciekom danych GPS oraz innych wrażliwych informacji zarówno w przypadku pojazdów prowadzonych przez kierowcę, jak i autonomicznych.

·         Uczenie maszynowe – opracowywanie nowych metod stosowania uczenia maszynowego w celu udoskonalenia technologii cyberbezpieczeństwa oraz ograniczenia szkód powodowanych przez cyberataki.

Uczestnicy Secur’IT Cup’19 będą prowadzili własne badania i projekty, które przyczynią się do rozwiązania aktualnych problemów cyberbezpieczeństwa oraz walki z najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami.

Technologia w bezprecedensowy sposób łączy ludzi niezależnie od platform, z których korzystają, oraz dzielących ich granic, otwierając nowe możliwości dla każdego. Łączność cyfrowa oferuje wygodę i szanse: stanowi konieczność dla przetrwania współczesnych firm, instytucji rządowych oraz sektora przemysłowego. Jednocześnie niesie ze sobą poważne luki w zabezpieczeniach. Mimo to jestem przekonany, że poprzez rozwój technologii możemy przezwyciężyć wyzwania, które przed nami stoją. Apelujemy więc do młodych utalentowanych osób, aby pomogły nam osiągnąć ten cel i abyśmy razem stworzyli bezpieczny świat. Wszystkim uczestnikom Secur’IT Cup życzę powodzenia i mam nadzieję, że z ich pracy zrodzą się prawdziwie innowacyjne pomysły – powiedział Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny firmy Kaspersky.

Alice Gazizullina, badaczka danych i zeszłoroczna zwyciężczyni konkursu, autorka projektu „Secure Intellectual Surveillance System”, powiedziała: Ten konkurs to prawdziwa szansa na wejście do branży cyberbezpieczeństwa oraz uzyskanie informacji zwrotnej od ekspertów. Przyjazna atmosfera zachęca uczestników do zademonstrowania swoich umiejętności oraz wiedzy. Cyberbezpieczeństwo to niezwykle różnorodna dziedzina; każda branża wymaga innego podejścia. To była doskonała okazja, aby zagłębić się w bezpieczeństwo różnych branż oraz poznać własne możliwości jako przyszłego eksperta. Cały konkurs stanowił podróż – od idei po produkt. Wskazówki komitetu organizacyjnego miały zasadnicze znaczenie dla stworzenia perfekcyjnej prezentacji. Podczas finałów miałam możliwość nawiązania kontaktów z osobami z całego świata.

Termin rejestracji udziału w konkursie upływa 25 października 2019 r. Uczestnicy powinni nadesłać szczegółowy opis projektu lub propozycji badania, jak również prezentację projektu lub prototyp. Złożone z ekspertów jury rozpatrzy wszystkie projekty i wybierze ścisłą czołówkę do finałów. Uczestnicy mogą rejestrować się indywidualnie lub zespołowo.

Wszyscy finaliści konkursu wyjadą do Lizbony w dniach 4-5 grudnia 2019 r., aby wziąć udział w finale podczas Kaspersky.Academy Partners Summit, gdzie zostanie ogłoszony zwycięzca, który otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 dolarów. Osoba, która zajmie drugie miejsce, weźmie udział w największym na świecie wydarzeniu dot. cyberbezpieczeństwa – Kaspersky Security Analysts’ Summit 2020 – podczas gdy trzeci uczestnik na podium wygra wyjazd na lokalną konferencję dot. cyberbezpieczeństwa.

Prowadzenie kampanii, których celem jest usunięcie zarówno luki w zakresie umiejętności, jak i nierównego dostępu płci do branży cyberbezpieczeństwa, to aktywność, której firma Kaspersky nadaje wysoki priorytet. Inną znaczącą inicjatywą jest Kaspersky CyberStarts, europejska kampania, która realizuje ten cel poprzez bezpośrednie rozmowy z młodymi kobietami, które rozważają swoją ścieżkę kariery, oraz zapewnienie dostępu do narzędzi oraz doświadczenia niezbędnych do zrobienia pierwszego kroku w branży.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury zgłaszania się do konkursu oraz terminów ostatecznych Secure’IT Cup’19 są dostępne na oficjalnej stronie konkursu: https://secureitcup.kaspersky.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »