Kultura, sztuka » Kultura

Sekrety fotografii i malarstwa w Agorze Bytom

Sekrety fotografii i malarstwa w Agorze Bytom
Zobacz więcej zdjęć »
Portret i martwa natura w oczach twórców wyłonionych przez Galerię Plastyka to motyw przewodni wystawy, której wernisaż odbędzie się 28 czerwca w Agorze Bytom. „Sekrety portretu i różne oblicza martwej natury” wyjawimy już w czwartek o godz.16.00.

Galeria Plastyka działa w Bytomiu od 2011 roku. Skupia lokalnych artystów, profesjonalistów oraz amatorów, którzy zajmują się malarstwem i fotografią. Do tej pory ich dzieła można było podziwiać przy ul. Piłsudskiego, teraz trafią do Galerii na Poziomie Agory Bytom. „Sekrety portretu i różne oblicza martwej natury" to pierwsza z cyklu trzech planowanych wystaw, które mają na celu promocję utalentowanych twórców nieznanych. Kolejne: 28 września (Pejzaż) oraz 30 listopada (Abstrakcja). - Agora skupia duże grono ludzi, dlatego chcemy właśnie tu pokazać artystów, którzy jeszcze nie są znani, ale mają serce i pasję. Warto zobaczyć prace malarzy i fotografów, którzy już wkrótce mogą zdobyć sławę w świecie sztuki - tłumaczy Marlena Czajerek z Galerii Plastyka.


Na ekspozycję „Sekrety portretu i różne oblicza martwej natury" złoży się około 60 obrazów i fotografii, które mają pokazać, jak indywidualizm i odrębne techniki służą artystom do wyrażenia swojego spojrzenia na świat. Wystawa jest jednocześnie konkursem. Dzieła artystów oceni profesjonalne jury w składzie: Maciej Linttner (ASP Katowice), Krzysztofa Frankowska (Muzeum Ślaskie Katowice), Agnieszka Bartków (Muzeum Górnośląskie Bytom), Tomasz Dąbrowski (BWA Katowice), Marta Hawlicka (Uniwersytet Trzeciego Wieku) i Sławomir Mróz (Absolwent ASP Kraków).

Prace oceniać będzie także publiczność, która odwiedzi Galerię na Poziomie. Wrzucając do urny konkursowej kartkę z imieniem i nazwiskiem twórcy oraz tytułem danego dzieła, każdy gość będzie mógł wskazać swojego faworyta.

- W naszej galerii od momentu otwarcia, obok dzieł profesjonalistów, pokazujemy prace początkujących twórców. Nasi goście wiedzą więc, jak interesująca może być taka kombinacja - mówi Hanna Petters-Kaczmarska, marketing manager Agory Bytom. - Wystawa „Sekrety portretu i różne oblicza martwej natury" to szansa na debiut przed szeroką publicznością dla mniej znanych artystów. Liczymy, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się nimi przed całą Polską - dodaje.

 

Wernisaż wystawy „Sekrety portretu i różne oblicza martwej natury" już 28 czerwca (czwartek) o godz.16.00. Wstęp wolny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profitcomms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »