Dom » Wnętrza

Sekrety pod tynkiem

Sekrety pod tynkiem
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas aranżacji mieszkania warto pamiętać, że niektóre sekrety nigdy nie powinny wychodzić na światło dzienne. Nowoczesna łazienka może stać się najbardziej interesującym pomieszczeniem w domu, jeśli tylko wszystkie niemiłe dla oka detale instalacyjne ukryje w swoich ścianach.

Wystające ze ścian rury znacznie ograniczają możliwości zaprojektowania wnętrza łazienki. Z reguły najbardziej rzucają się w oczy baterie stosowane w umywalkach czy natryskach. Przy odrobinie wysiłku możemy jednak skutecznie je schować, co pozwoli nam zaoszczędzić miejsce, a przy tym ułatwi ich późniejsze czyszczenie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

– Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie baterii podtynkowych – podkreśla Aneta Dziedzina z Grupy Armatura - Występują one w bardzo zróżnicowanej stylistyce – od minimalizmu do klasycyzmu czy retro. Szeroki wybór w zakresie doboru kolorystyki oraz kształtu elementów nadtynkowych z łatwością pozwoli nam dopasować je do naszego indywidualnego pomysłu na łazienkę. Możemy także tworzyć zestawy mniej lub bardziej rozbudowane.

– W moim mieszkaniu zmagam się z niewielką przestrzenią – także w łazience – mówi Anna, 35-letnia singielka – Ukrywając w ścianie instalacje, zaoszczędziłam kilka centymetrów kwadratowych. Moja mała kabina prysznicowa przestała być niepotrzebnie zagracona i dzięki temu mogłam rozbudować zestaw prysznicowy o dyszę do hydromasażu.

– Łatwość w utrzymaniu czystości w łazience ma dla mnie ogromne znaczenie – mówi 40-letnia Monika – Mam małe dzieci i wiele sprzątania. Duża liczba elementów do czyszczenia w tradycyjnych bateriach po pewnym czasie stała się dla mnie zmorą. Ukrywając rurki i przyłączki pod glazurą lub płytą gipsową nie martwię się już o dodatkowy kurz i bakterie.

Warto wiedzieć, że w przypadku tradycyjnych rozwiązań nie możemy wybrać miejsca, w którym chcemy umieścić poszczególne elementy, takie jak: słuchawka prysznicowa czy wylewka, ponieważ jesteśmy ograniczeni ich ustalonym rozkładem. Wybierając system podtynkowy, możemy ulokować je w dowolnym miejscu, co pozwala nam dostosować go np. do swojego wzrostu czy preferencji estetycznych.

Ważne, aby wszystkie części baterii podtynkowych były kupowane u jednego producenta. Wtedy możemy mieć pewność, co do wysokiej jakości poszczególnych elementów pod względem funkcjonalności, wyglądu i sprawnego działania. Ważne jest, aby każdy element podtynkowy był szczelny i trwały. Szczególnie dotyczy to baterii, która umieszczona w ścianie, przykryta glazurą czy płytą gipsową musi działać niezawodnie przez wiele lat. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

inplusPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »