Technologie » Komputery

Serwery ACTION na liście 500 najmocniejszych serwerów świata

Trzy instalacje serwerowe ACTION znalazły się na prestiżowej liście TOP500 najszybszych superkomputerów świata. Serwery Cyfronetu, Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej p oraz Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego zajęły odpowiednio 49, 128 i 137 miejsce.

 
Lista TOP500 (http://www.top500.org/list/2015/06/) ukazuje się dwa razy do roku i zestawia najmocniejsze superkomputery na świecie. Najnowsza, 45. już edycja została przedstawiona podczas konferencji ISC High Performance we Frankfurcie. Aż trzy z siedmiu polskich superkomputerów, które znalazły się w zestawieniu, wyprodukowała firma ACTION.
 
Ranking pokazuje, że pod względem realizowanych wdrożeń jesteśmy nie tylko bezwzględnym liderem w Polsce, ale również plasujemy się wśród najlepszych na świecie. Co ważne, wszystkie wykonane przez nas instalacje serwerowe budują nasze kompetencje jako firmy wdrożeniowej, i liczą się bez względu na markę, na której opieramy dostawę. Wśród polskich dostawców i producentów serwerów jesteśmy liderem technologii High Performance Computing. Cieszymy się, że doceniono nas również za granicą – skomentował Edward Wojtysiak, wiceprezes ACTION S.A.
 
ACTION dostarcza sprzęt komputerowy również do Europejskiego Ośrodka Badań Nuklearnych CERN. Serwery marki Actina Solar wspierają pracę Wielkiego Zderzacza Hadronów.
 
***
 
Grupa ACTION S.A. to jeden z wiodących podmiotów na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce oraz znaczący producent sprzętu komputerowego. Od 2006 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. ACTION dystrybuuje produkty największych dostawców na świecie, jest również producentem sprzętu IT pod własnymi markami: Actina (komputery stacjonarne, serwery), ActiveJet (materiały eksploatacyjne, produkty oświetleniowe i zasilające) oraz Actis (materiały eksploatacyjne). ActiveJet jest sponsorem głównym polskiej zawodowej grupy kolarskiej ActiveJet Team.
Więcej informacji na: www.action.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Action S.A.
http://www.action.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »