Technologie » Internet

Serwis bliscy.pl integruje rodziny

Serwis bliscy.pl integruje rodziny
Zobacz więcej zdjęć »
Społecznościowa witryna WP – bliscy.pl – umożliwiająca, w łatwy sposób, tworzenie drzewa genealogicznego, została wzbogacona o nowe narzędzia. Ruszył też konkurs Las Bliskich, w którym wygrać można 10 tysięcy złotych.

W serwisie obok podstawowych funkcjonalności, które pozwalają internaucie m.in. na budowanie drzewa genealogicznego własnej rodziny czy konstruowanie albumów multimedialnych, uruchomione zostały nowe narzędzia, w tym: Kalendarz, Biografia Rodziny, Dziennik, Zaproszenie do znajomych rodzin.

Jak poinformowała Magdalena Szałaj, Koordynator Serwisów Społecznościowych „zmiany w serwisie stawiają bliskich.pl na bardzo mocnej pozycji, jeśli chodzi o zbliżone tematyką witryny w Internecie. Oczywiście nie poprzestaniemy na tych zmianach i nadal będziemy się rozwijać. Choć serwis powstał w czwartym kwartale ubiegłego roku ewoluuje w szybkim tempie, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem Internautów."

I tak, nowo uruchomiony Kalendarz rodziny, umożliwia zebranie i skatalogowanie istotnych dat dla rodziny użytkownika. Kalendarz ma praktyczną funkcją „przypomnienia" o urodzinach, rocznicy ślubu lub innych ważnych uroczystościach. Biografia rodziny oraz Dziennik pozwalają na opisywanie, dzień pod dniu, swojego życia i rodzinnych historii, a także na katalogowanie ważnych, rodzinnych wydarzeń. Kolejna nowa funkcja serwisu to Wybór trybu jawności. Dostępne są trzy tryby jawności: dla rodziny, dla rodziny i znajomych oraz dla wszystkich zalogowanych w serwisie. Za pomocą Wyszukiwania odnaleźć można nieznanych członków rodziny, o ile założyli oni swój profil w serwisie lub zostali przez krewnych w takim drzewie umieszczeni.

W witrynie dostępne jest proste wyszukiwanie - wystarczy wpisać imię i nazwisko osoby, którą chcemy odnaleźć. Kolejna istotna użyteczność to Zaproszenie do znajomych rodzin. Polega ona na tym, że można zapraszać na swój profil zaprzyjaźnione familie, które założyły już swoje drzewo genealogiczne w serwisie bliscy.pl. Nowa opcja - Pinezkowanie zdjęć - umożliwia wprowadzenie opisu osób, które znajdują się na zdjęciach. Przy dodaniu nowej fotografii wystarczy wybrać imię i nazwisko osoby z listy członków rodziny. „Opinezkowane" zdjęcia będą widoczne na profilu internauty i w galeriach na profilach sfotografowanych bliskich. Suwak chronologiczny jest urządzeniem ułatwiającym poruszanie się po drzewie rodziny. Za jego pomocą dodani do drzewa krewni segregowani są według dat urodzenia. Opcja Kto jest kim i dla kogo? umożliwia odnalezienie stopnia pokrewieństwa łączących członków rodziny. Natomiast funkcja Gedcom pozwala na zaimportowanie do serwisu bliscy.pl całego drzewa, które utworzone zostało w innym programie genealogicznym.

Aby lepiej poznać podstawowe funkcje serwisu, jego twórcy przygotowali animowaną pomoc. Zainstalowana została przy boksie logowania na głównej stronie. Budowę drzewa można rozpocząć bez zakładania konta. Jednak żeby zachować swoją pracę i otrzymać dostęp do pełniej wersji serwisu, należy przejść przez krótki proces rejestracyjny.

Poszukiwanie przodków to jedna z najważniejszych funkcji serwisu. Jego twórcom zależy na tym, by witryna integrowała rodziny, budowała rodzinne więzi. Sieć z jej interaktywnością, jest do tego doskonałym narzędziem.

Konkurs LAS BLISKICH

W konkursie należy zbudować drzewo genealogiczne swojej rodziny i napisać ciekawą historię związaną z familią.

Główna wygrana - 10 tysięcy złotych - przypadnie internaucie, który zbuduje drzewo największe, najbardziej rozbudowane o krewnych oraz napisze najciekawsze opowiadanie. Konkurs potrwa do końca czerwca 2009 roku. Zwycięzców wyłoni Wirtualna Polska. Ich nazwiska zostaną podane do wiadomości w serwisie bliscy.pl. Właściciel największego drzewa i jednocześnie autor najbardziej porywającej historii, otrzyma 10.000 złotych. Autorzy kolejnych 10 drzew wygrają zestawy składające się z aparatu fotograficznego i drukarki do zdjęć. 5 następnych osób zdobędzie vouchery na skoki spadochronowe. Będą one do zrealizowania przez okres 12 miesięcy w Ostrowie Wielkopolskim po uzgodnieniu terminu z firmą Skydiving.pl. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie www.konkurs.bliscy.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »