Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Sezon bezpłatnych kursów- otwarty!

Tradycyjnie styczeń to początek kolejnego sezonu bezpłatnych kursów i szkoleń, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Z oferty szczególnie mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, jak również każdy kto chce nabyć nowe kwalifikacje i umiejętności.

Tradycyjnie styczeń to początek kolejnego sezonu bezpłatnych kursów i szkoleń, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Z oferty szczególnie mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, jak również każdy kto chce nabyć nowe kwalifikacje i umiejętności.

2010r. to kolejny rok kiedy można starać się o przyjęcie na bezpłatne kursy, szkolenia i treningi współfinansowane z Unii Europejskiej. Olbrzymie zainteresowanie tą ofertą powoduje, że warto już na początku roku dowiadywać się o wolne miejsca i rezerwować swój udział w zajęciach.

- Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnych kursach często zgłaszają chęć uczestnictwa nawet rok przed rozpoczęciem zajęć- mówi Anna Mazur- specjalistka ds. monitoringu i ewaluacji Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia" realizowanego przez WSP TWP w Warszawie- w przypadku naszego Projektu zgłoszenia takie traktujemy priorytetowo dlatego osoby te jako pierwsze otrzymują od nas informacje o uruchamianych naborach.

Oprócz osób, które wcześniej deklarują chęć uczestnictwa w bezpłatnych kursach, szkoleniach i treningach na szczególne traktowanie mogą liczyć osoby niepełnosprawne.

- Zawsze staramy się aby wśród uczestników bezpłatnych zajęć, współfinansowanych z środków UE, realizowanych przez naszą Uczelnię- WSP TWP w Warszawie, minimum 10% uczestników stanowiły osoby niepełnosprawne- mówi Edyta Siuda, koordynatorka Projektu „Kreatywny Humanista" -realizowane przez nas Projekty mają za zadanie m.in. wsparcie niepełnosprawnych, dlatego szczególnie zachęcamy właśnie tę grupę do uczestnictwa w zajęciach.

Chcąc poznać ofertę bezpłatnych kursów, szkoleń czy treningów najlepiej posłużyć się Internetem. Najszerszą ofertę bezpłatnych zajęć prezentuje strona www.inwestycjawkadry.info.pl.

Warto również odwiedzać strony internetowe Projektów, o których wiadomo że mają w swojej ofercie bezpłatne szkolenia czyli m.in. strony http://www.kreatywni.wsptwp.eu i http://www.pu.wsptwp.eu .


W 2010r. w ramach Projektów „Przedsiębiorcza Uczelnia" i „Kreatywny Humanista" oferują bezpłatne:
- Kursy Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL) podstawowe i zawansowane,
- Kursy pomagające nabyć nowe kwalifikacje "Matematyka w naukach społecznych", "Technologie informacyjne i edukacja multimedialna", "Zostań także inżynierem".
- Treningi- radzenia sobie ze stresem, asertywności, efektywnego zarządzania czasem, negocjacji, kreatywności, rozwiązywania konfliktów, autoprezentacji.
- Warsztaty- aktywnego poszukiwania pracy, tworzenia biznesplanów, tworzenia podmiotów ekonomi społecznej, zarządzania podmiotami ekonomi społecznej, tworzenia biznesplanów, zakładania własnej firmy, podstawy rachunkowości, podstawy marketingu i PR.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wsptwp.eu .Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

przedsiebiorcza

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »