Rozrywka » Hobby

Sezon rowerowy rozpoczęty. Czy rowerzysta może się ubezpieczyć?

Sezon rowerowy rozpoczęty. Czy rowerzysta może się ubezpieczyć?
Zobacz więcej zdjęć »
Stale rosnąca liczba rowerzystów wiąże się nie tylko ze wzrostem poziomu dbałości o kondycję i środowisko, ale również niesie ze sobą nieprzyjemne konsekwencje związane z coraz częstymi wypadkami z udziałem rowerów.

Czy istnieją polisy, które chronią rowerzystów przed ewentualnymi kosztami związanymi z wystąpieniem szkody?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:



OC i casco rowerowe – ubezpieczenie dla Ciebie i innych

Wspomnienie o polisie odpowiedzialności cywilnej dla rowerzysty może spotkać się z poczuciem pewnej przesady. Coraz częściej jednak dochodzi do szkód, zarówno na innym rowerze, jak i pieszym czy samochodzie, w których winę za zdarzenie ponosi rowerzysta. To gwałtowne zajechanie drogi osobie idącej chodnikiem, najechanie na tył samochodu czy zderzenie się rowerów na skrzyżowaniu ścieżek. W takich sytuacjach doskonałą ochroną okazuje się OC rowerowe, które pokryje szkody wyrządzone osobie trzeciej.

Tak jak na samochód można wykupić AC, podobnie można ubezpieczyć również rower. Istnieją ubezpieczenia nazywane casco rowerowym, chroniące zarówno sam pojazd, jak i jego wyposażenie zamontowane na stałe. Dodatkowo można powiększyć polisę także o ochronę przewożonego bagażu czy rowerowej przyczepki. Casco będzie obejmowało ochronę od zdarzeń losowych (np. opady gradu) czy wypadków (np. uszkodzenie roweru na skutek najechania na inny pojazd), ochrona może się jednak różnić zależnie od zakładu ubezpieczeń.



Ubezpieczenie roweru od kradzieży

Możliwość ochrony roweru przed kradzieżą występuje albo jako odrębne ubezpieczenie, albo element casco. Ubezpieczenie roweru od kradzieży z włamaniem może oznaczać wypłacenie przez towarzystwo ubezpieczeniowe pełnej kwoty, za którą został zakupiony, jednak należy mieć to na szczególnej uwadze. Warto upewnić się, że ochrona będzie rzeczywiście pełna – informacje na ten temat można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.



Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków rowerowych

Rowerzysta może także zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia, które będzie obejmowało doznane obrażenia osobowe. Polisy NNW również będą różnić się ochroną zależnie od wybranego ubezpieczyciela, generalizując, są to jednak sytuacje związane z obrażeniami poniesionymi w związku z wypadkiem będącym skutkiem jazdy na rowerze. Niejednokrotnie związane nawet z atakiem epilepsji. Co istotne, polisa obejmuje nie tylko jego właściciela, ale każdą osobę, która będzie rower użytkować. Fachowe doradztwo w zakresie ubezpieczeń można znaleźć również na https://www.tr.gorlice.pl/

W każdym przypadku należy pamiętać, że w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia będą znajdowały się wyłączenia odpowiedzialności. Nie w każdej sytuacji zostanie więc wypłacone odszkodowanie. Ubezpieczyciel może odmówić go między innymi w takich przypadkach, jak umyślne uszkodzenie roweru (casco) czy innego pojazdu (OC), kradzież zwykła (bez włamania) czy szkoda powstała na skutek prowadzenia roweru pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających (casco, OC, NNW).



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »