Firma » Biznes

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet wspiera kobiece biznesy

Dobiega końca rekrutacja do kolejnej edycji programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach. Wejście na rynek i otworzenie własnej firmy to ogromny krok w życiu każdego przedsiębiorcy. Wiedza i doświadczenie to dwa kluczowe składniki, które pozwolą z sukcesem tworzyć własny biznes.

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet wspiera kobiece biznesy – dobiega końca rekrutacja do kolejnej edycji programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach

Wejście na rynek i otworzenie własnej firmy to ogromny krok w życiu każdego przedsiębiorcy. Wiedza i doświadczenie to dwa kluczowe składniki, które pozwolą z sukcesem tworzyć własny biznes. Dlatego po raz siódmy Sieć Przedsiębiorczych Kobiet wychodzi naprzeciw potrzebom początkujących przedsiębiorczyń zapraszając je do udziału w programie akceleracyjnym Biznes w Kobiecych Rękach.

“Do programu zapraszamy kobiety z całej Polski z pomysłem na biznes i z planem założenia swojej firmy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Gwarantujemy wsparcie merytoryczne, mentoringowe, ale również możliwość poznania innych kobiet będących w podobnej fazie rozwoju własnej firmy.“ - Magdalena Jeżyńska, koordynatorka programu Biznes w Kobiecych Rękach.

Na program, który potrwa 6 miesięcy, od grudnia 2020 do maja 2021, składają się następujące elementy: szkolenia SkillShare, czyli warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, program mentoringu biznesowego oraz networking. Atutem programu jest społeczność, która umożliwia nawiązanie wzajemnej współpracy, promocję młodych biznesów, ale również wsparcie merytoryczne. W programie weźmie udział 60 uczestniczek. Program w całości będzie realizowany on-line, co zapewni bezpieczeństwo uczestniczkom projektu oraz umożliwi udział kobietom spoza Warszawy.

“Każda z wybranych uczestniczek otrzyma niepowtarzalną szansę na rozwinięcie skrzydeł i dopracowanie swojego pomysłu na biznes i w efekcie założenie firmy. Dzięki bliskiej współpracy z doświadczonymi mentorkami uczestniczki programu będą mogły czerpać z ich wiedzy i doświadczeń oraz poczuć siłę kobiecej solidarności i wsparcia. Także uczestniczki poprzednich edycji chętnie i otwarcie dzielą się swoimi historiami, które mogą być inspiracją oraz cennym źródłem praktyk biznesowych” – Dorota Czekaj, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. 


Do tej pory, podczas sześciu edycji programu powstało aż 257 nowych firm, a pomysł na program został doceniony w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator, którego laureatem były takie firmy jak: brainly czy innovo.
 
Rekrutacja do programu jest dwuetapowa. W pierwszym etapie kandydatki przesyłają  formularze zgłoszeniowe w terminie do 31 października 2020. Formularze są dostępne na stronie: https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/rekrutacja/ W drugim etapie wybrane kandydatki zostaną zaproszone do udziału w sesjach pitchinowych, podczas których zaprezentują swój pomysł na biznes przed komisją rekrutacyjną. Wyniki rekrutacji poznamy w połowie listopada.
 
Udział w programie jest bezpłatny. Finansowanie programu zapewnia Citi Foundation w Nowym Jorku, która pomaga rozwijać się programom w 80 państwach na całym świecie. Za część merytoryczną odpowiada Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, której celem są działania na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji i rozwoju lokalnego. 
 
„Mówi się, że pandemia w sposób znaczący uderza w kobiety. Nowa rzeczywistość narzuciła nowy harmonogram pracy kobietom zarówno, jeśli chodzi o obowiązki służbowe, jak i domowe. Dlatego w tym roku nasz wspólny program Biznes w Kobiecych Rękach nabiera wyjątkowego znaczenia, by z jednej strony wspierać kobiety w tej trudnej codzienności, z drugiej – motywować do realizacji ich planów biznesowych, dostarczać wiedzy i narzędzi, które pozwolą im działać w świecie odwróconego porządku. To program, którzy pomaga zyskać samodzielność i autonomię w działaniach zawodowych” - Dorota Szostek – Rustecka, Prezeska Fundacji Citi Handlowy.


Kontakt na temat projektu: bwkr@fundacjakobiet.org
Kontakt dla mediów:
Katarzyna Walczak, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, e-mail: k.walczak@fundacjakobiet.org
Misją Sieci Przedsiębiorczych Kobiet jest to, aby kobiety w Polsce były samostanowiące, sprawcze i niezależne finansowo. Dlatego kompleksowo wspiera przedsiębiorczość kobiet, poprzez: rozwijanie kobiecej społeczności zawodowej, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie kobiecych sieci anielic biznesu i instrumentów finansowania dla startupów.
Więcej informacji: www.siecprzedsiebiorczychkobiet.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »