Zdrowie » Uroda
Składniki aktywne i kwasy zawarte w peelingach Iwostin Perfectin
Peeling Iwostin Perfectin dla skóry z przebarwieniami
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Aby pozbyć się przebarwień skórnych trzeba zwykle posłużyć się strategią bardziej złożoną niż złuszczenie, które co prawda usuwa barwnik z naskórka, ale nie przeciwdziała nadmiernej syntezie nowego. Raz pobudzone melanocyty produkują barwnik czasem na długo po zadziałaniu czynnika prowokującego ten proces. Aby się pozbyć przebarwień należy więc przede wszystkim zatrzymać produkcję melaniny w pobudzonych melanocytach. W tym celu stosuje się środki wybielające, które obniżają aktywność melanocytów. W peelingu Iwostin Perfectin składnikiem o takich właściwościach jest kompleks Dermawhite® NF LS (kompleks kwasu ferulowego, glukonowego i cytrynowego). Stosowanie środków wybielających bez złuszczania naskórka może jednak nie przynieść oczekiwanych efektów, ponieważ melanocty i produkowany przez nie barwnik mogą znajdować się na różnych głębokościach skóry właściwej. Z tego powodu po prostej aplikacji preparatu wybielającego bez przygotowania skóry, składniki aktywne najczęściej nie sięgają do głębokości komórek produkujących barwnik i kuracja nie przynosi oczekiwanego efektu. Najlepszym przygotowaniem skóry na łatwiejsze wchłonięcie środka wybielającego jest wcześniejsze złuszczenie naskórka lub zastosowanie szybko działającego czynnika złuszczającego w jednym preparacie. Zastosowany w peelingu dla skóry z przebarwieniami Iwostin Perfectin kwas glikolowy jest jednym z najszybciej działających kwasów owocowych. Ma małą cząsteczkę i łatwo wnika do naskórka ułatwiając wchłanianie innych, jednocześnie zastosowanych czynników. Tym samym składniki wybielające docierają we właściwe miejsce. Dodatkowo kwas glikolowy niezależnie od aktywacji procesów transepidermalnego wchłaniania, w niewidoczny gołym okiem sposób złuszcza naskórek i przyspiesza usuwanie nagromadzonego w przebarwieniu barwnika. Powodem powstawania przebarwień jest nadmierna produkcja barwnika w pobudzonych melanocytach. Niezależnie od początkowej przyczyny doprowadzającej do pobudzenia komórek barwnikowych (słońce, stan zapalny, choroba skóry), w większości przypadków sygnałem działającym na melanocyt jest stan zapalny, do którego dochodzi w skórze pod wpływem czynnika uszkadzającego. W składniku Melavoid wykorzystano związki o silnym działaniu przeciwzapalnym, dzięki czemu nie dochodzi do pobudzenia melanocytu. Inne komponenty tego składnika spowalniają syntezę barwnika w melanocycie, są więc aktywne w trakcie powstawania przebarwienia. Składniki złuszczające usuwają barwnik który już powstał i odłożył się w postaci przebarwienia.
Peeling Iwostin Perfectin dla skóry z oznakami starzenia
Po 30 roku życia skóra staje się cieńsza, delikatniejsza i zwykle bardziej sucha niż w wieku nastoletnim. Dzieje się tak z powodu spowolnienia tempa odnowy komórkowej. Właściwa pielęgnacja może jednak procesy te opóźnić i zapobiec utrwalaniu się konsekwencji. Peelingi chemiczne pobudzają odnowę komórkową i zapobiegają ścieńczaniu się naskórka i skóry, przyspieszając regenerację wszystkich struktur potrzebnych w utrzymaniu młodego wyglądu. Podstawowym warunkiem w takim przypadku jest jednak stworzenie produktu spełniającego potrzeby i dostosowanego do coraz bardziej wymagającej w tym wieku skóry. W peelingu Iwostin Perfectin dla skóry dojrzałej jako główny składnik aktywny wykorzystano kwas laktobionowy. To kwas owocowy, o dużej, wolno wchłaniającej się cząsteczce . Dzięki wolnej absorpcji cechuje się bardzo dobrą tolerancją i nie wywołuje podrażnień. Nadaje się do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwiej, bo mimo że to cząsteczka złuszczająca, w efekcie dłuższego stosowania pogrubia
barierę naskórkową i wzmacnia skórę. Ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Dodatkowo wykazano, że po dłuższej kuracji (12 tygodni) pobudza syntezę mukopolisacharydów i kolagenu w skórze. W pielęgnacji codziennej należy podkreślić jeszcze jedno działanie i zastosowanie. Kwas laktobionowy wraz z dołączonym kompleksem łagodnych kwasów owocowych wspomaga absorpcję i działanie innych kosmetyków pielęgnacyjnych. W peelingu Iwostin zawarty został kompleks Actopontine, który zawiera peptyd, pobudzający syntezę głównego kolagenu strukturalnego, stanowiącego o napięciu i gęstości skóry. W połączeniu z łagodnymi kwasami owocowymi kompleksu Regenine peptyd ma możliwość oddziaływania na głębiej położone struktury skóry i aktywuje procesy odnowy komórkowej.
Peeling Iwostin Perfectin dla skóry trądzikowej
Skóra trądzikowa potrzebuje regulacji procesu złuszczania jak żadna inna. Zaskórniki, z których powstają kolejne zmiany grudkowe i krostkowe powstają na skutek spowolnienia procesu złuszczania wierzchnich warstw naskórka. Peelingi stosowane w codziennej pielęgnacji regulują te procesy i są doskonałym środkiem wspomagającym leczenie i chroniącym przed nawrotami. W peelingu Iwostin Perfectin głównym czynnikiem złuszczającym jest kwas migdałowy. Przyspiesza proces złuszczania i ułatwia oczyszczanie gruczołów łojowych w których zbiera się trudna do ewakuacji wydzielina. Dodatkowo związek ten ma silne działanie przeciwbakteryjne dzięki czemu przeciwdziała namnażaniu się bakterii w nagromadzonym w gruczołach łoju. Spowalnia to proces powstawania krost w zmianach zaskórnikowych i grudkach. W połączeniu z zawartymi w peelingu innymi kwasami owocowymi (AHA) kwas migdałowy wnika głęboko do gruczołów i ułatwia ich oczyszczanie. Hamuje łojotok i ściąga pory. Wykazano że ma także działanie przeciwzapalne i w bardzo niewielkim stopniu, w stosunku do innych AHA, drażniące. Stan zapalny pogarsza stan skóry trądzikowej na wielu etapach tej dolegliwości. Wpływa także niekorzystnie na powstawanie przebarwień i blizn potrądzikowych. Kwas migdałowy w peelingu przeciwtrądzikowym hamuje te procesy i przyspiesza gojenie zmian. Działanie przeciwłojotokowe wzmacniają ponadto obecne w kompleksie Zincidone związki cynku.
Dr n. med. Maria Noszczyk
Melitus Lecznica Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging
Nadesłał:
Nepentes
|
Komentarze (0)