Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Skóra na beztłuszczowej diecie

Matowa bo odtłuszczona, a przez to także odwodniona i przedwcześnie starzejąca się - tak statystycznie wygląda twarz młodej Polki.

Skóra na beztłuszczowej diecie

Matowa bo odtłuszczona, a przez to także odwodniona i przedwcześnie starzejąca się - tak statystycznie wygląda twarz młodej Polki. Wrocławska firma Beauty of Science zbadała kondycję cery 300 kobiet. Okazało się, że twarze Polek starzeją się za szybko. Powód? Nieuzasadniona i nadmierna walka z sebum.

Skóra jest największym organem naszego ciała i jednocześnie pierwszą warstwą ochronną organizmu. Jej część wierzchnia czyli warstwa rogowa naskórka to tarcza, która z jednej strony nie pozwala przenikać do wewnątrz bakteriom, grzybom czy zanieczyszczeniom, a jednocześnie chroni skórę przed utratą np. wody zgromadzonej wewnątrz.

 

Dziurawy mur

Dermatolodzy porównują budowę warstwy rogowej naskórka do muru z cegieł, gdzie martwe komórki pełnią rolę cegieł, a zaprawę murarską stanowi łój skórny, czyli sebum. To dzięki niemu mur jest szczelny, a skóra dobrze chroniona.

I właśnie sebum, naturalna i niezwykle potrzebna wydzielina produkowana przez gruczoły łojowe, znalazła się na celowniku młodych Polek, dla których matowość skóry, czyli jej odtłuszczenie stało się atrybutem piękna. – Młode kobiety nagminnie stosują agresywne środki myjące, także z zawartością alkoholu, po to żeby się nie błyszczeć. Takie zabiegi wymywają tłuszcze zawarte w płaszczu hydro-lipidowym skóry. Mur, jakim jest warstwa rogowa naskórka, przestaje być szczelny i zaczynają się kłopoty.

 

Skóra w wersji light

Badanie, przeprowadzone przez wrocławską firmę Beauty of Science, objęło 300 Polek w wieku 18-35 lat. Przeprowadzono je z użyciem komputerowego analizera skóry Nati, który sprawdza kondycję cery w sześciu wymiarach. Urządzenie zmierzyło między innymi poziom natłuszczenia, nawilżenia, złuszczania i strukturę skóry. Analiza pokazała, że podstawowym problemem młodych cer są znaczne ubytki w płaszczu lipidowym naskórka. – Statystycznie spadek poziomu sebum oszacowaliśmy na 20% - mówi Ewa Pyzik, wdrożeniowiec Beauty of Science. To wystarczy, by poważnie zaburzyć funkcje ochronne skóry. Cera młodych kobiet walczących z sebum staje się cienka, podatna na podrażnienia, alergie, nadmiernie się łuszczy. Badane skarżyły się na uczucie świądu i „ściągnięcia” zwłaszcza po myciu twarzy. Najgorsze, że taka cera szybciej pokrywa się siatką zmarszczek mimicznych.

 

Skóra starsza od metryki

To także potwierdziło badanie. Analiza komputerowa za pomocą Nati pokazała, że struktura skóry młodych Polek o obniżonym poziomie natłuszczenia jest biologicznie starsza niż wskazuje metryka urodzenia. Dlaczego? Spadek poziomu sebum prowadzi także do odwodnienia, bo warstwa rogowa naskórka, traci zdolność zatrzymywania wody w skórze. A skóra o obniżonym nawilżeniu jest bardziej podatna na zmarszczki. Badanie kondycji skóry wykazało, że średnio nawilżenie skóry młodych kobiet jest o 10% niższe od właściwego. - Można na tej podstawie stwierdzić, że statystycznie ich cera jest w tej chwili o 5 lat starsza niż one same. Ta dysproporcja może się pogłębiać z wiekiem.

 

Idealny preparat do mycia:

ü  Bez zawartości alkoholu

ü  Bez zawartości alkalicznych czyli zasadowych mydeł

ü  pH 5.5

ü  Stosowany nie częściej niż 2xdziennie

Idealny preparat do pielęgnacji skóry suchej:

ü  Najprostszy skład – minimum konserwantów i emulgatorów

ü  Zawierające związki zdolne wiązać i zatrzymywać wodę w skórze (m.in. kwas hialuronowy, aminokwasy, mocznik)

ü  pH 5.5

ü  Brak działania komedogennego, czyli zatykającego ujścia gruczołów łojowych

Sprawdź swoją skórę profesjonalnym analizerem Nati, który znajdziesz w Poznaniu w salonie urody Galeria Image www.galeriaimage.pl, tel. 61 823 21 29, ul. Wilczak 12a.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FortePR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »