Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

SMART Technologies w Polsce – tablice interaktywne zdobywają rynek

SMART Technologies w Polsce – tablice interaktywne zdobywają rynek
Zobacz więcej zdjęć »
SMART Technologies rozszerza działalność na polskim rynku edukacyjnym. Według analiz niezależnej instytucji badawczej Futuresource Consulting, SMART Technologies z 52,8-procentowym udziałem w rynku tablic interaktywnych, jest jego niekwestionowanym liderem.

Tablice interaktywne mogą zrewolucjonizować system edukacji w Polsce oraz znaleźć szerokie zastosowanie w biznesie. Firma SMART Technologies planuje intensywny rozwój na polskim rynku edukacyjnym, stopniowo otwierającym się na nowoczesne rozwiązania z dziedziny technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT).

Sprzedaż tablic interaktywnych w Polsce i na świecie intensywnie rośnie. Obecnie na świecie zainstalowanych jest ponad 2 miliony tablic interaktywnych, z czego 1,3 miliona to tablice SMART Board™. Według przewidywań ekspertów z Futuresource Consulting, w ciągu najbliższych pięciu lat liczba tablic zainstalowanych na całym świecie wzrośnie do 7 milionów, co będzie oznaczało, że staną one w co piątej szkole. Najlepiej rozwiniętym rynkiem pod względem wykorzystania tablic interaktywnych są Stany Zjednoczone – tylko w drugim kwartale 2009 roku do szkół trafiły tam 101 504 tablice interaktywne, z czego 64 414 było produkcji SMART Technologies. W Polsce jest to jeszcze stosunkowo nowy produkt. Według szacunków, w 2008 roku sprzedano łącznie niespełna 3 tysiące tablic interaktywnych (co stanowi ok. 5 proc. pracowni dydaktycznych), ale duże zainteresowanie, jakie produkt wzbudził wśród nauczycieli i dyrektorów szkół, pozwala przewidzieć, że do końca bieżącego roku sprzeda się ich u nas ponad 6 500 sztuk.

Tablice interaktywne są rozwiązaniem, które doskonale przyjęło się w lepiej rozwiniętych krajach świata i stanowi jedno z podstawowych narzędzi stosowanych w nowoczesnej edukacji. Liczne badania wskazują, że zastosowanie technik interaktywnych w edukacji pozytywnie wpływa na proces przyswajania wiedzy. Urządzenia te przeformułowują sposób prowadzenia lekcji, angażując uczniów w proces zdobywania wiedzy. Każde kolejne zajęcia są intelektualną przygodą zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

 - Technologie informacyjne i komunikacyjne w zawrotnym tempie zdobywają coraz to nowe szkoły na całym świecie. Polski rynek edukacyjny kryje w sobie ogromny potencjał.  Polska ma doskonale przygotowaną merytorycznie kadrę nauczycielską oraz zdolnych uczniów. Warto wykorzystać ten kapitał, wspomagając proces nauczania nowoczesnymi narzędziami podnoszącymi jego efektywność. – mówi Nancy Knowlton, dyrektor generalna SMART Technologies. - Inwestycje w edukację stanowią w istocie inwestycję w przyszłość społeczeństwa i gospodarki – są to kwestie priorytetowe, na których nie należy oszczędzać – dodaje.

Innowacyjne produkty firmy SMART Technologies zostały zaprojektowane tak, żeby bez problemu zadomowiły się w przestrzeni każdej klasy, pomagając nauczycielom w zaangażowaniu w prowadzoną lekcję wszystkich typów uczniów. Korzystanie z produktów firmy SMART podnosi potencjał uczących się i poprawia ich wyniki.

SMART Technologies, oprócz tablic, oferuje także inne nowoczesne narzędzia interaktywne, m.in.

·         SMART Notebook software – oprogramowanie do przygotowywania i prowadzenia interaktywnych  lekcji lub prezentacji. SMART Notebook software daje nauczycielom dostęp do całego systemu treści, narzędzi i aplikacji, które pozwolą im tchnąć życie w każdą lekcję.

·         SMART Response (Senteo) – bezprzewodowe narzędzie zawierające w sobie interaktywny system do zbierania oraz analizowania informacji/odpowiedzi. Umożliwia sprawne przeprowadzanie interaktywnych testów.

·         Tablet interaktywny AirLiner – tablet, który pozwala na nanoszenie poprawek, rysowanie i operowanie tablicą interaktywną nawet z najdalszych zakątków sali.

·         SMART Podium – łatwy w obsłudze panel interaktywny, który pozwala prowadzić prezentacje, zajęcia, nanosić notatki na wyświetlane treści bez konieczności stania przy tablicy.

·         SMART Dokument Camera – funkcjonalna kamera umożliwiająca cyfryzację i projekcję wszelkich treści – zarówno tekstu jak i trójwymiarowych eksponatów.

·         Bridgit conferencing software – oprogramowanie umożliwiające szybkie i łatwe przesyłanie danych, obrazu i dźwięku.

 

Więcej informacji o firmie SMART Technologies dostępnych jest na stronie www.smarttech.com

W Polsce dystrybutorem produktów SMART Technologies jest firma IRS: www.irs.com.pl.

O SMART Technologies:

Od kiedy w 1991 roku firma SMART Technologies wprowadziła swoją pierwszą dotykową tablicę interaktywną SMART Board™, tworzy innowacyjne, łatwe w obsłudze rozwiązania, które zapewniły jej ogólnoświatową rozpoznawalność i zaufanie klientów. To właśnie tej tradycji SMART Technologies zawdzięcza swoją obecną pozycję globalnego lidera rynku tablic interaktywnych oraz strategiczną współpracę z Intel Corporation. Stale rozszerzana linia produktów SMART sprawiła, że praca zespołowa oraz skuteczne nauczanie oparte na technologiach interaktywnych są dostępne dla milionów ludzi na całym świecie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »