Firma » Biznes

Somfy i Echo Investment łączą siły w obszarze inteligentnego budownictwa mieszkaniowego.

Somfy i Echo Investment łączą siły w obszarze inteligentnego budownictwa mieszkaniowego.
Zobacz więcej zdjęć »
Od dziś wszystkie nowe projekty mieszkaniowe Echo Investment będą wyposażone w inteligentne systemy sterowania Somfy. Sercem każdego apartamentu będzie TaHoma - flagowa centrala do zarządzania

Od dziś wszystkie nowe projekty mieszkaniowe Echo Investment będą wyposażone w inteligentne systemy sterowania, które zapewnią przyszłym mieszkańcom najważniejsze funkcjonalności oraz pozwolą dodawać kolejne – według potrzeb. Sercem każdego apartamentu będzie TaHoma - flagowa centrala do zarządzania domem - firmy Somfy, światowego lidera automatyki domowej.

Niewielkie urządzenie TaHoma jest montowane w dyskretnym miejscu mieszkania, a wszystkie regulacje są wykonywane poprzez aplikację w telefonie lub tablecie. System pozwala na tworzenie wielu scenariuszy, a im większe mieszkanie, tym więcej możliwości. Platforma jest otwarta, dzięki czemu daje możliwości rozbudowywania o nowe funkcjonalności.

Pierwsze mieszkania z systemem Echo Smart i dodatkowymi ułatwieniami, znajdą się w warszawskiej inwestycji Widoki Mokotów. Kolejne będą Moje Miejsce w Warszawie i wrocławskie Ogrody Graua.

- W ciągu dwóch, trzech lat chcemy się stać prawdziwym smart deweloperem, niekwestionowanym liderem branży w zakresie smart rozwiązań. Naszym celem jest tworzenie „destination place”, a najnowsze rozwiązania technologiczne są niezbędnym elementem do osiągnięcia tego celu, zważywszy, że coraz większą grupę stanowią osoby tzw. pokolenia millenialsów. Dziś jesteśmy w punkcie startowym, ale w najbliższych trzech latach stworzymy i zaoferujemy klientom 4,5 tys. mieszkań wyposażonych w inteligentne serce – dodaje Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za sektor mieszkaniowy.

Fuzja potencjałów Echo Investment i Somfy to nowatorska reakcja na cyfrową transformację, zachodzącą również w sektorze mieszkaniowym. Jak zauważa Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska, połączone siły obu firm są najlepszą odpowiedzią na rozwijającą się idee „smart city”.

- Współpraca Echo Investment i Somfy gwarantuje efekt synergii, którego wspólnym mianownikiem jest stworzenie domowego ekosystemu, będącego zawsze pod kontrolą mieszkańców.  Somfy oferuje swoją wiedzę o inteligentnych rozwiązaniach, które są proste w użyciu i możliwe do rozbudowy o funkcjonalności, które pozwalają mieszkańcom: zarządzać, kontrolować i programować żaluzje, oświetlenie, ogrzewanie, alarm i inne urządzenia intuicyjnie z domu, lub zdalnie - za pomocą smartfonu. Somfy z radością stanie się częścią inwestycji Echo Investment w obszarze inteligentnych mieszkań, które zapewniają mieszkańcom komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo – mówi Radosław Borkowski.

Jak to działa w praktyce? - Zamek do drzwi naszego mieszkania zabezpieczony kodem na poziomie bankowego sejfu można otworzyć oczywiście kluczem, ale dzięki Echo Smart również aplikacją. Możemy wybrać ograniczony dostęp dla dzieci czy opiekunki i ustawić automatyczne zamknięcie drzwi na noc, aby już o tym nie musieć pamiętać. Gdy dziecko zapomni klucza, rodzice mogą otworzyć zamek aplikacją w telefonie z drugiego końca miasta, a jeśli nie pamiętamy, czy zamknęliśmy drzwi wychodząc, to też łatwo sprawdzimy w aplikacji. System daje wiele dodatkowych rozwiązań, które ułatwiają nam życie. Sterujemy żaluzjami, roletami, sprawdzamy domknięcie okien, regulujemy temperaturę i nasłonecznienie, upewniamy się jak zachowują się rolety antywłamaniowe, wprowadzamy scenariusze, które po wejściu zadbają o odpowiednie sceny świetlne, nastrój czy muzykę. To naprawdę wygodne, dlatego już wszystkie nowe inwestycje Echo Investment będą oferowały takie rozwiązania w standardzie – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Dziale Mieszkaniowym Echo Investment.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

magdalena.wozniak@theimagine.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »