Dom » Budownictwo

Soudalowa "ekipa" pierwszej pomocy

Soudalowa "ekipa" pierwszej pomocy
Zobacz więcej zdjęć »
Domowe usterki, małe uszkodzenia zdarzają się w każdym domu. Nie zawsze jednak muszą się wiązać z kłopotliwym dla nas poszukiwaniem ekipy profesjonalnych wykonawców. Czasami wystarczą właściwi „pomocnicy” by skutecznie zaradzić domowym awariom.

Jeśli choć raz szukałeś ekipy remontowej lub fachowca z prawdziwego zdarzenia wiesz jak niełatwe jest to zadanie. Jednak drobne usterki, zdarzające się na co dzień, nie zawsze wymagają pomocy profesjonalistów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nawet gdy nasze dotychczasowe doświadczenie „remontowe" ograniczało się do wbijania gwoździ - przeciekająca wanna, urwany wieszak czy oderwana listwa podłogowa nie muszą stanowić dla nas problemu. Musimy tylko dobrać sobie odpowiednich „pomocników", wykorzystać produkty, które pomogą nam uporać się z domowymi awariami.

Na ratunek przeciekającej umywalce

Nieszczelna kabina prysznicowa czy umywalka przeciekająca w miejscu łączenia - tego rodzaju problemy rozwiążemy korzystając z pomocy klejów-uszczelniaczy z grupy Fix All. Oparte na technologii polimerów MS zapewniają wysoką siłę spajania oraz uniwersalność pod względem możliwości zastosowania. Dzięki zawartości substancji grzybobójczych produkty Fix-All są idealne do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka, czy kuchnia. Nawet gdy nie mamy możliwości odpowiedniego przygotowania podłoża, a brak doświadczenia zaowocuje nałożeniem zbyt grubej warstwy produktu - doskonała siła spajania Fix All zostanie zachowana. Naniesiona warstwa kleju utworzy bardzo mocną i odporną na odkształcenia spoinę. Aby ułatwić sobie pracę w przypadku uszczelniania miejsc trudnodostępnych - skorzystajmy z Fix All Classic w wersji presspack. Specjalny dozownik umożliwia łatwą aplikację, a jednocześnie zabezpiecza przed przypadkowym opróżnieniem. Aby odblokować zawór i rozpocząć dozowanie wystarczy tylko przekręcić czerwoną dyszę o 90°, a następnie nacisnąć na kabłąk - łatwo wyciśniemy odpowiednią ilość kleju-uszczelniacza bezpośrednio na podłoże.

Pęknięciom mówimy nie

Preferencji co do sposobów ozdabiania ścian wewnętrznych jest wiele, rzadko jednak naszym marzeniem są rysy czy pęknięcia na ścianach. A przecież drobne, ale nieestetyczne uszkodzenia tynku zdarzają się nie tylko w domu pełnym „rozbrykanych" dzieci. Jeśli zależy nam na szybkim wypełnieniu i wyrównywaniu wszelkich ubytków, łączeń czy rys na ścianach - lekki akryl szpachlowy marki Soudal pomoże nam się z tym uporać. Dzięki swojej „mięsistej" konsystencji niezwykle łatwo się nakłada i nie ścieka, tworząc trwałą estetyczną powierzchnię pozbawioną spękań. Wystarczy tylko na czyste i suche podłoże wycisnąć szpachlę akrylową z kartusza i wyrównać warstwę szpachelką lub metalową pacą przed utworzeniem się naskórka. W przypadku podłoża o dużej chłonności, można je wcześniej zagruntować, używając do tego roztworu przygotowanego z lekkiego akrylu szpachlowego rozcieńczonego w wodzie - w stosunku 1:2. Już po ok. 20 minutach od naniesienia masy szpachlowej, wyrównana powierzchnia nadaje się do szlifowania i malowania.

Mebel jak nowy

Meble, nawet te drewniane, nie są niezniszczalne. Urwana gałka uchwytu, odklejona listwa ozdobna lub oderwana noga od krzesła - może się to przydarzyć w każdym domu. Aby przywrócić meblom odpowiedni wygląd nie musimy kupować nowych, zastępując zniszczone - zwłaszcza jeśli stanowią one jeden z elementów kompletu. Dzięki zastosowaniu szybkoschnącego kleju do drewna Soudal 64A trwale i estetycznie połączymy oderwane elementy - przestrzeń na ich styku będzie niemal niewidoczna, klej wysycha bowiem do stanu półprzezroczystego. Jak to zrobić? Musimy oczyścić obie powierzchnie przeznaczone do sklejenia, a następnie nanieść na jedną z nich potrzebną ilość kleju. Po połączeniu oba elementy dociskamy i unieruchamiamy przez ok. 20 minut. Po ok. 2 godzinach sprzęt może być już normalnie eksploatowany.
W przypadku miejsc o podwyższonej wilgotności lub tam, gdzie drewniane meble lub elementy wyposażenia wnętrz narażone są na działanie wody do napraw powinniśmy stosować wodoodporny klej 67A. Produkt z powodzeniem może być stosowany do wszelkiego rodzaju drewna, w tym drewna egzotycznego, ale także do płyt wiórowych, forniru oraz sklejki.
Więcej informacji na www.soudal.pl

Soudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działa od ponad 40 lat, jest obecny w 100 krajach na 6 kontynentach. Polska spółka powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W 2009 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę Soudal w Pionkach pod Radomiem. W pełni zautomatyzowany zakład odpowiada najbardziej wymagającym standardom europejskim. Od stycznia 2010 roku Soudal Sp. z o.o jest w posiadaniu certyfikatu systemu jakości ISO 9001:2000Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Andre.nor09

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »