Firma » Finanse

Spekulacje giełdowe czy zwykłe wahania?

Spekulacje giełdowe czy zwykłe wahania?
Zobacz więcej zdjęć »
Zaburzenia na rynku po środowym "cud-fixingu", publikacja wyników kwartalnych m.in. największych banków oraz czerwone zamknięcia sesji zarówno w USA, jak i Azji - te czynniki wpływają na przebieg czwartkowej sesji na GPW. WIG20 zaczął na poziomie 1644 pkt., tracąc tym samym blisko 6 proc.

Końcówka środowej środowej sesji na warszawskiej giełdzie znalazła finał pod lupą Komisji Nadzoru Finansowego. W ostatnich minutach sesji indeks największych spółek WIG20 tracił już ponad 9 procent, by dosłownie w ostatniej chwili, podczas fixingu odrobić blisko połowę strat i ostatecznie zakończyć dzień na niespełna 5 procentowym minusie.

Spory wpływ na notowania mają opublikowane właśnie wyniki kwartalne spółek. Podały je m.in. największe banki. Dziesięć z tych, które są notowane na giełdzie, w III kwartale br. zarobiło łącznie 2,97 mld zł. To 4 proc. więcej niż w tym samym okresie 2007 roku. W liczbach bezwzględnych to najlepszy kwartał w historii sektora bankowego. Równie dobrze może wypaść kolejny.

Mimo to banki na otwarciu znalazły się po czerwonej stronie. Pekao - 7,4 proc, PKO BP - 6,7 proc., Getin Bank traci blisko 10 proc. Spada na otwarciu też branża surowcowa KGHM - 8,23 proc., PGNiG - 7,3 proc., a PKN Orlen jest na ponad 10 proc. minusie. Co nie do końca powinno dziwić, z uwagi na wyniki kwartalne, które dziś opublikował także i PKN Orlen. Wynika z nich, że zysk netto wyniósł w III kw. 21,12 mln zł, podczas gdy oczekiwano 89,5 mln zł.

Traci też branża medialna - Agora oddała 17 proc., nieco lepiej TVN, który traci "tylko" 14 proc.

Wszystkie spółki WIG20, które zyskiwały wczoraj na zamknięciu po fixingu, dziś mocno tracą na wartości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »