Zdrowie » Medycyna
SPERSONALIZOWANE METODY LECZENIA NOWOTWORÓW - RGCC JEDNYM Z LIDERÓW
Zrozumienie pierwotnej fizjologii raka zainspirowało doktora do zdefiniowania na nowo diagnostyki i procesu opracowywania leków. Aby zająć się tą wieloaspektową naturą nowotworów, dr Papasotiriou stworzył RGCC, gdzie specjaliści łączą biologię molekularną, genetykę, biologię komórkową, chemię medyczną i chemię obliczeniową. Obecnie RGCC skupia się na dostarczaniu spersonalizowanych opcji diagnostyki i leczenia pacjentów na całym świecie. Bazując na technologii, sprzęcie i innowacyjnych technikach, zespół naukowców opracował testy, które dostarczają lekarzom kompleksowych informacji na temat genetyki, fizjologii i profili odpornościowych pacjenta.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
„Naszym celem jest przesuwanie istniejących granic protokołów klinicznych i udoskonalanie terapii” – mówi dr Papasotiriou. „Niezależnie, czy chodzi o wykorzystanie dostępnych środków farmaceutycznych, czy o innowacyjne terapie, naszym celem jest ulepszanie i rozwijanie nowości w obszarze spersonalizowanych terapii rakowych” - dr. Ioannis Papasotiriou, MD, PhD, SCym, i założyciel RGCC International.
Wyjątkowy, samowystarczalny model biznesowy RGCC oferuje pacjentom i lekarzom dostęp do rzetelnych, wiarygodnych i dokładnych informacji na temat ich nowotworu, co umożliwia wybór spersonalizowanych, a zatem najskuteczniejszych metod leczenia. RGCC jako firma całkowicie zarządzana przez lekarzy jest niezależna od finansowania zewnętrznego i może rozwijać najskuteczniejsze według lekarzy rozwiązania. Zakres dostępnych testów i terapii ma na celu odkrywanie, analizowanie i badanie przesiewowe komórek nowotworowych na każdym etapie choroby. Dokładne testy określają obciążenie nowotworem, liczbę komórek nowotworowych w organizmie oraz ryzyko jego rozwoju i nawrotu. Firma oferuje testy umożliwiające monitorowanie postępów leczenia, określenie, czy wybrany rodzaj chemioterapii jest skuteczny czy wymaga zmiany.
Promowanie podejścia multidyscyplinarnego
Chcąc rozwijać multidyscyplinarne podejście do terapii rakowych RGCC International utworzyło sieć laboratoriów. Placówki działają dzięki współpracy specjalistów z zakresu biologii molekularnej, genetyki i biologii komórkowej. Rozpoczęcie działalności w zakresie opracowywania leków przyciągnęło do RGCC kolejnych specjalistów. Rozwój w tym kierunku podkreśla zaangażowanie firmy w holistyczne podejście do diagnostyki i leczenia raka. Laboratoria RGCC rozmieszczone są w różnych regionach wykorzystując tym samym mocne strony każdego z nich.
Próbki labolatoryjne stanowią podstawę wielopoziomowych badań obejmujących analizy genomiczne, transkryptomiczne i proteomiczne. Integrując innowacje naukowe z rzeczywistością kliniczną, badacze wnoszą wkład w dyskurs akademicki i znacznie przyczyniają się do znaczących postępów w leczeniu raka.
Doskonałe podejście badawcze
Jednym z największych wyzwań dla dr Papasotiriou i jego zespołu, jest biopsja płynna. Do tej pory ten temat był rzadko poruszany w głównym nurcie onkologii, jednak obecnie widoczna jest zmiana i naukowcy zwracają większą uwagę szczególnie w kontekście ctDNA i wykorzystania technik sekwencjonowania nowej generacji (NGS).
RGCC International dużą wagę przykłada do DNA, przy czym ctDNA reprezentuje jedynie fragmentaryczną część pierwotnego DNA guza. Stawia to przed naukowcami dwa wyzwania — brak kompleksowego zbioru danych i niepewność co do rozwoju tego fragmentarycznego DNA. Biorąc pod uwagę, że większość terapii na całym świecie koncentruje się na białkach, a nie na DNA czy innych biomolekułach, jest to krytyczny aspekt, który wcześniej nie był dokładnie analizowany.
„Reinwestujemy 85 procent naszych dochodów bezpośrednio w dalsze badania, których nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić, gdybyśmy zaangażowali inwestorów zewnętrznych. Nasz cel wykracza poza leczenie szerokiej gamy istniejących typów nowotworów. Dążymy do opracowania nowatorskich terapii przyszłości, niezależnie od tego, czy będą one obejmować związki o małej masie cząsteczkowej, biomolekuły, terapie zaawansowane czy terapie komórkowe” – mówi doktor Ioannis Papasotiriou
Przykładem wizji doktora jest ponadto biegłość RGCC w technikach cytometrii przepływowej i sortowania, szczególnie w izolowaniu rzadkich komórek z próbek krwi. Co znacznie rozwinęło ten obszar badań.
Nadesłał:
rgccpoland
|
Komentarze (0)