Motoryzacja » Moto Serwis

Sportowe opony zdobywają rynek

Sportowe opony zdobywają rynek
Zobacz więcej zdjęć »
Eksperci Continental przewidują, że rynek opon samochodowych z segmentu UHP (Ultra High Performance) znacznie rozwinie się do 2020 roku. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, firma wprowadza do sprzedaży nowy model opony sportowej SportContact 6.
- Szacujemy, że europejski rynek opon o wysokich osiągach będzie rozwijał się w tempie prawie 10% rocznie. Na popularności zyskają zwłaszcza opony w rozmiarze 19-23 cali, co oznacza wzrost rynku o około 7,5 mln opon do 2020 roku. Nowa SportContact 6 doskonale wpisuje się w to zapotrzebowanie - komentuje Andrzej Mazur, Field Sales Manager, Dział Opon Osobowych Continental Opony Polska.
Prognozy ekspertów Continental wskazują, że sprzedaż opon w najpopularniejszych rozmiarach 17 i 18 cali, będzie wykazywała wzrost na poziomie około 5% rocznie, co daje około 37,3 mln opon do 2020 roku. Z kolei rynek opon o wielkości 19 cali będzie rozwijać się w tempie 8%, a 20-calowych 10% rocznie. Natomiast sprzedaż ogumienia o średnicach 21 cali i większych, będzie wzrastać o 14% każdego roku. Oznacza to, że zapotrzebowanie na opony w tym segmencie zwiększy się dwukrotnie do roku 2020!

Sportowa nowość Continental
Opona SportContact 6 to nowość Continental, którą docenią wszyscy zmotoryzowani fani sportowych emocji. Jest przeznaczona do samochodów typowo sportowych, jak Audi R8 lub Porsche 911 oraz do aut o sportowym charakterze, takich jak BMW Serii 5 lub Mercedes AMG. W ofercie SportContact 6 znajduje się również opona odpowiednia do zasilanej energią elektryczną Tesli S. Nowe ogumienie Continental zastępuje oponę ContiSportContact 5 P. W porównaniu do poprzedniczki, SportContact 6 zapewnia znaczną poprawę precyzji kierowania, prowadzenia na suchej nawierzchni oraz przyczepności. Sportowa nowość Continental zdobyła już swój pierwszy znak jakości: Honda zatwierdziła ją na pierwsze wyposażenie do nowego Civic Type R przed oficjalną premierą, a także ustanowiła nowy rekord okrążenia na legendarnym niemieckim torze Nürburgring Nordschleife.

Continental dla aut sportowych
Pierwsza opona sportowa Continental została wprowadzona do sprzedaży w 1994 roku. ContiSportContact szybko zyskała popularność wśród wielu producentów aut, a Audi, Porshe, BMW oraz Mercedes używali jej w swoich najmocniejszych modelach. Nowa odsłona opony - ContiSportContact 2 - pojawiła się dopiero po siedmiu latach. Obecnie cykle życia opon są krótsze, co wynika z postępu technologicznego oraz intensywnych prac działów R&D.

Wszystkie opony z rodziny „ContiSportContact" okazały się rynkowym sukcesem. Otrzymały ponad 250 zatwierdzeń producentów pojazdów i specjalistów tuningowych, zostały też docenione w testach prasy branżowej. Od tego czasu osiągi nowoczesnego ogumienia uległy znacznej poprawie, a nowa SportContact 6 została zatwierdzona do użytku przy prędkościach aż do 350km/h!
* * *
Continental AG
Z osiągniętymi w 2015 roku obrotami w wysokości 39,2 miliarda euro (według wstępnych wyników finansowych), Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie, rozwijając inteligentne technologie dla transportu osób i ich dóbr. Jako wiarygodny partner i międzynarodowy producent opon, oferuje trwałe, bezpieczne i komfortowe rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Koncern działa w ramach pięciu działów: Podwozi i Bezpieczeństwa, Układów Napędowych, Wnętrz Pojazdów, Opon oraz ContiTech. Continental zatrudnia obecnie ponad 208 000 pracowników w 55 krajach.
www.continental-corporation.com

Dział Opon
Jako jeden z wiodących producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 42 000 pracowników. Obecnie Dział Opon posiada na całym świecie 22 zakłady zajmujące się produkcją i rozwojem. Szeroka oferta produktów Działu oraz stałe inwestycje w badania i rozwój w znaczący sposób przyczyniają się do osiągnięcia efektywnej pod względem kosztowym i wydajnej ekologicznie mobilności.
www.continental.pl

Opony do pojazdów ciężarowych
Dział Opony do Pojazdów Ciężarowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów przemysłowych na świecie.
www.continental-truck-tires.pl

Sponsoring
Dział Opon jest oficjalnym sponsorem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016TM we Francji.
www.ContiSoccerWorld.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ConTrust
http://contrust.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »