Dom » Wnętrza

Sprężyna bonellowa a sprężyna kieszonkowa

Sprężyna bonellowa a sprężyna kieszonkowa
Zobacz więcej zdjęć »
Sprężyny bonellowe, czy też sprężyny kieszonkowe, to elementy wykorzystywane w meblarstwie. To one decydują o tym, czy mebel będzie wygodny. Czym się właściwie różnią te części?

Sprężyny bonellowe są wykonane z drutu wysokiej jakości, o średnicy 2,2 mm. Sprężyna w swojej środkowej części jest węższa, niż w części górnej i dolnej. Sprężyny połączone są szeregowo, co sprawia, że materac, z którymi są wykorzystywane, są bardziej odporne na zmianę kształtu, niż na przykład materace bez sprężyn. Sprężyny bonellowe charakteryzują się tym, że posiadają sprężystość progresywną. Oznacza to, że obciążając materac w niewielkim stopniu, wywołujemy nieduży opór sprężyn. Zwiększenie nacisku natomiast powoduje zwiększenie siły wypierania. Bonell zapewnia dużą sztywność konstrukcji, w której zostanie użyty. Ilość sprężyn jaka jest użyta, to 112 sztuk na metrze kwadratowym.

Sprężyny bonellowe nie są już nową technologią, jednak nadal popularną i stosowaną w materacach, meblach wypoczynkowych (wersalkach, sofach, itp.).

Sprężyny kieszonkowe, to całkiem odmienny, a przede wszystkim nowocześniejszy sposób na zwiększenie komfortu użytkowania mebli wypoczynkowych oraz materacy. Każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej kieszonce, wykonanej z materiału. Dzięki temu materac jest cichy. Nic nie skrzypi. Ponadto, występuje tu elastyczność punktowa, co sprawia, że materac bardzo dobrze dostosowuje się do kształtu ciała, zwiększając wygodę. Sprężyny kieszonkowe są gęsto upakowane. Ich ilość, to 262 sztuki na metr kwadratowy. Dzięki temu cała konstrukcja jest sprężysta. Odmianą sprężyn kieszonkowych, są sprężyny multipocket. Gęstość upakowania wynosi tu 508 sztuk na metr kwadratowy. Dodatkowo możliwe jest, aby materac, w nie wyposażony posiadał 7 stref twardości. Oznacza to, że poszczególne strefy sprężyn mają różnorodną twardość, aby jeszcze idealniej i właściwiej podpierać kręgosłup.

Sprężyny bonellowe i kieszonkowe są stosowane w dalszym ciągu z taką samą popularnością. Sprężyny kieszonkowe, ze względu na swoją bardziej złożoną technologię, są droższe i zapewne niedługo wyprą bonell, bądź też pojawi się jakiś inny, nowocześniejszy system, który zrewolucjonizuje branżę meblarską.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ewes

Komentarze (8)

 • avatar
  ~lonka 2017-02-01 18:53:45

  No ale przecież gęsto upakowane spręzyny muszą być po prostu mniejsze, czyli o mniejszej średnicy. A więc i grubość druty niewielka

 • avatar
  ~Wioletta 2017-01-28 20:42:56

  Poszukując ekskluzywnego jak i bardzo wygodnego narożnika w wersji wypoczynkowej, szukałam jak i sprawdzałam w różnych firmach. Nie byłam przekonana co do efektu ale szczerze powalił nas z nóg. Polecam firmę Dudziak www.mebledudziak.pl - Naprawdę spełniają wszystkie oczekiwania.

 • avatar
  ~Ania 2016-03-13 13:16:58

  Mariolka- Ja tam nie lubię piankowych materacy. Testowałam kilka w sklepach i nawet na tych najdroższych jest mi niewygodnie. Memo pianka jest zwyczajnie dziwna, jak się kładzie na początku jest takie uczucie sztywności, twardości a potem nagle ciało zaczyna się zapadać, jak w ruchomych piaskach. Jak chcę się podeprzeć łokciem, to powoli się ten łokieć coraz bardziej zagłębia w materac i ciężko jest wstać. Wiem, że to nowoczesna technologia i przez to reklamowana jako najlepsza, ale dla mnie materac z kieszeniami wygrywa.

 • avatar
  ~Wiki 2016-01-26 02:01:16

  mam materac ze sprężynami kieszonkowymi i jest wypas, nic nie skrzypi ma klika stref twardości, polecam. pianka którą miałam wcześniej się nie umywa do kieszonek

 • avatar
  ~Mariolka 2015-10-01 19:07:12

  a ja zostaje przy piance :p teraz jest taka technologia ze sobie wybierasz twardość materaca i są termoelastyczne czyli sie dososowują do kształtu ciała pod wpływem jego ciepła. ja juz nie zmienie mojego materaca sembella, bo nie dość ze spoko cena w stosunku do jakości, to jeszcze polski producent a nie jakaś sieciówka. pianka jednak rządzi :D

 • avatar
  ~jasiek 2014-11-01 01:58:12

  ~kurczak a co to jest za materac bez jaj

 • avatar
  ~kurczak 2014-09-11 22:15:28

  Bez jaj

 • avatar
  ~Karola 2013-08-20 12:23:13

  Dzięki za wyjaśnienie,nareszcie znalazłam odpowiedz jaki materac wybrać.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »