Kultura, sztuka » Kultura

Sprzęty domowe, pojazdy i przedmioty codziennego użytku z czasów PRL na wystawie na Fordonie

Sprzęty domowe, pojazdy i przedmioty codziennego użytku z czasów PRL na wystawie na Fordonie
Zobacz więcej zdjęć »
Pralka Frania, buty Relaks, rower Wigry, telewizor Tosca czy radioodbiornik Kasprzak to tylko wybrane eksponaty z czasów PRL, jakie będzie można obejrzeć podczas wystawy, która 23 października rozpocznie się w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz.

Od soboty 23 października Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz zaprasza do podróży w przeszłość, w codzienność Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Tego dnia w pasażu galerii handlowej rozpocznie się dwutygodniowa wyjątkowa wystawa. Wśród licznych eksponatów znajdzie się wiele przedmiotów będących nie tylko pamiątkami, ale wręcz symbolami PRL-u, np. pralka Frania, buty Relaks, butelka po occie czy papier toaletowy na sznurku. Starsi, którzy odwiedzą wystawę, będą mieli dobrą okazję do wspomnień z dzieciństwa, a młodsze pokolenia poznają historię Polski w praktyce. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Odwiedzający wystawę będą mogli przypomnieć sobie lub dowiedzieć się, jakie sprzęty królowały w domach od lat 50. do 80. XX w. Będzie można obejrzeć pralki marek Frania czy Światowid wraz z akcesoriami oraz sprzęty kuchenne, jak prodiż czy robot kuchenny Predom. Nie zabraknie też przedmiotów, które umilały czas spędzany w domu, wśród których będą telewizor Tosca, magnetofon szpulowy, radioodbiornik Kasprzak, a nawet colorofon, bez którego nie mogła odbyć się żadna dyskoteka czy prywatka. Na wystawie zgromadzono również oryginalne opakowania po produktach spożywczych oraz środkach czystości, których zdobycie w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej było nie lada wyzwaniem. Wśród eksponatów dostępnych na wystawie znajdą się również pojazdy, jakie przed laty można było spotkać na ulicach miast – motorower oraz rower marki Wigry. Najmłodszych, którzy wraz z rodzicami odwiedzą „Wystawę PRL” z pewnością zainteresują zaprezentowane na niej zabawki. 

„Wystawa PRL” odbędzie się od 23 października do 6 listopada w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Ekspozycja będzie dostępna w godzinach pracy galerii handlowej od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 21.00. Wstęp wolny. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »