Społeczeństwo » Społeczeństwo

Start zapisów do Poland Business Run 2024

Co roku biegacze i biegaczki z ponad 1500 organizacji wstają zza biurek, żeby pobiec i pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchu i po mastektomii. Dystans sztafety można przebiec w ramach tradycyjnych zawodów w Krakowie lub wirtualnej rywalizacji po dowolnie wybranej trasie. Start zapisów 14 maja.

8 września odbędzie się 13. edycja największej charytatywnej sztafety biznesowej, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez biegowych. Prozdrowotnych zalet biegania nie trzeba wymieniać. Jednak PBR to coś więcej. To bieg, który „stawia na nogi” beneficjentów i dodaje motywacji do dbania o siebie pracownikom największych organizacji, korporacji i firm.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W Poland Business Run wygrywa każdy z kilkudziesięciu tysięcy biegaczy! To bieg, którego motorem jest chęć pomagania przy jednoczesnym dbaniu o swoje zdrowie. Radość, integracja i realna pomoc to najważniejsze wartości naszej sztafety. Razem dajemy szansę osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii na powrót do codziennego funkcjonowania. Wielu potrzebujących nie stać na kosztowne protezy, wózki czy kompleksową rehabilitację. Dzięki biegaczom i firmom zaangażowanym w nasz charytatywny bieg co roku możemy wesprzeć ponad 100 osób – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run.

Pobiegniesz – pomożesz!

Poland Business Run od 12 lat pomaga firmom w aktywizacji, integracji i zaangażowaniu społecznym pracowników poprzez sport. Bieg jest okazją do wzmocnienia współpracy, zainicjowania rywalizacji, a przede wszystkim do lepszego poznania się i zbudowania ducha zespołu. Dla 85% uczestników motywacją jest wsparcie charytatywnego celu. Od początku powstania biegu udało się już pomóc ponad 1000 osób.

Do Fundacji Poland Business Run każdego roku dociera kilkaset historii pacjentów, którzy stają w obliczu choroby, amputacji czy mastektomii. Potrzebują protez, wózków, rehabilitacji i wsparcia psychologa, by normalnie żyć i pracować. Koszt protezy lub sprzętu ortopedycznego to wydatek rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a sprzęt ten trzeba serwisować i wymieniać. Pacjenci często potrzebują też rozmowy z psychologiem, nauki chodu o protezie, dedykowanych ćwiczeń.

Kobiety, które przeszły chorobę nowotworową i zabieg mastektomii, po zakończeniu leczenia wciąż mierzą się z bólem, ograniczoną ruchomością czy obrzękami. W takim wypadku kluczowa jest kompleksowa rehabilitacja – dodaje Agnieszka Pleti, organizatorka biegu.

W tym roku na wsparcie czeka m.in. 27-letni Tomasz z Krakowa, który w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił nogę. Obecnie porusza się na wózku.

Nie wyobrażam sobie, abym już nigdy nie mógł zatańczyć, np. na własnym weselu. Marzę o rozkręceniu swojej działalności, w której zajmowałbym się detailingiem samochodowym. Teraz nie mogę wykonywać tak prostych czynności jak mycie auta – mówi Tomasz.

W Poland Business Run nie ma ograniczeń – 8 września pobiec może każdy, w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki formule hybrydowej uczestnicy mają możliwość wziąć udział w zawodach na krakowskich Błoniach albo wybrać pakiet wirtualny i wystartować z aplikacją po wybranej trasie.

Dołącz do Poland Business Run 2024!

Zapisy dla firmowych drużyn potrwają do 6 czerwca lub wyczerpania limitu miejsc (2200 sztafet, czyli 11 tys. biegaczy w przypadku biegu stacjonarnego w Krakowie), natomiast aż do 6 września będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym. Więcej informacji na temat biegu oraz tego, jak zapisać swoją drużynę do rywalizacji, można znaleźć na stronie bieg.pbr.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pbr_run

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »