Dom » Budownictwo

STEPROCK HD4F – ekspert do izolacji termicznej i akustycznej podłóg

STEPROCK HD4F – ekspert do izolacji termicznej i akustycznej podłóg
Zobacz więcej zdjęć »
Płyty ze skalnej wełny STEPROCK HD4F stosowane są jako izolacja termiczna i akustyczna tzw. podłóg pływających na podkładzie cementowym lub anhydrytowym Agilia Sols A Lafarge oraz płytach 2E22 Fermacell lub OSB-3. Charakteryzują się także podwyższonymi parametrami akustycznymi.

Płyty z wełny skalnej STEPROCK HD4F zapewniają bardzo dobre właściwości termiczne podłóg na gruncie. Współczynnik λD dla płyt wynosi 0,035 [W/mK] i jest najniższy na rynku, dla płyt z wełny mineralnej o takim zastosowaniu. Jest to produkt innowacyjny – stanowi zarówno doskonałe ocieplenie, jak i izolację akustyczną podłóg. Podłogi wykonane przy pomocy STEPROCK HD4F zapewniają  komfort i odpowiednie warunki do pracy, snu czy odpoczynku z uwagi na wysoką izolacyjność akustyczną stropu. Jednocześnie dzięki dużej wytrzymałości mechanicznej oraz niskiej deklarowanej sztywności dynamicznej STEPROCK HD4F wytłumia dźwięki uderzeniowe powstające zazwyczaj na stropach międzykondygnacyjnych.

Płyty STEPROCK HD4F to uniwersalne rozwiązanie, które chroni domowników przed stratami ciepła, hałasem oraz ogniem. Podobnie jak inne produkty ze skalnej wełny płyty posiadają najwyższą klasę odporności na ogień (A1) i są wyrobem w pełni naturalnym i przyjaznym środowisku.

 

Porada eksperta:

Zalecana według Standardu ROCKWOOL grubość izolacji z płyt STEPROCK HD4F wynosi 10 cm. Układanie izolacji cieplno-akustycznej podłogi należy rozpocząć od wykonanie dylatacji obwodowej z pasa z płyt z wełny skalnej, które układamy wokół ścian, słupów itp., aby zapewnić skuteczną dylatację akustyczną pomiędzy podkładem podłogi, a ścianami. Pasy z płyt układamy swobodnie, dociskając krawędzie do siebie. Ocieplenie wykonujemy jednowarstwowo, układając płyty mijankowo. Na ociepleniu podłogi układamy np. folię budowlaną, sklejoną na zakładach i z wywinięciem na ściany, w celu szybszego wysychania podkładu wykonanego na mokro, w szczególności samopoziomującego. Ważne jest też, żeby wykonując izolację podłogi na gruncie, gdzie poziom wód gruntowych ulega zmianie,  pamiętać o wykonaniu izolacji wodoszczelnej przed ułożeniem ocieplenia.

 

Tomasz Kwiatkowski,

Doradca Techniczny, ROCKWOOL Polska Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »