Gospodarka » Żywność

Stowarzyszenie E.Leclerc stawia na dynamiczny rozwój w Polsce

Prezes sieci Michel - Edouard Leclerc z wizytą w Polsce

Michel - Edouard Leclerc – współprzewodniczący stowarzyszenia ACDLec zrzeszającego właścicieli sklepów E.Leclerc, syn legendarnego założyciela francuskiego stowarzyszenia handlowców wziął udział w trzydniowym seminarium Stowarzyszenia E.leclerc, zorganizowanym w Trójmieście,  z okazji całkowitego zakończenia procesu rebrendingu i reorganizacji wszystkich sklepów sieci.
W seminarium uczestniczyło 34 przedsiębiorców, członków Stowarzyszenie E.Leclerc.

 Przy okazji pobytu w Polsce, Prezes Michel - Edouard Leclerc spotkał się z przedstawicielami mediów, aby porozmawiać o perspektywach rozwoju sieci E.Leclerc w naszym kraju.

 Prezes Leclerc chętnie odpowiadał na liczne pytania, głównie dotyczące kwestii schematu organizacyjnego sieci oraz jej rozwoju na naszym rodzimym rynku. Dziennikarze mieli okazję dowiedzieć się, że to, co odróżnia sklepy należące do Stowarzyszenia E.Leclerc od innych, to fakt, że każdy z nich stanowi odrębną spółkę, której właścicielem jest zwykle osoba mająca już wcześniejsze doświadczenie w sieci, a wykazała się dużym zaangażowaniem na rzecz całej wspólnoty. Kierownicy poszczególnych marketów mają dużą swobodę w zarządzaniu swoją placówką, otrzymując tylko wsparcie w postaci systemu informatycznego i zunifikowanych działań marketingowych.

 

Przedstawiciele mediów byli zainteresowani możliwościami Stowarzyszenia E.Leclerc w konkurowaniu z szybko rozwijającymi się na polskim rynku sieciami dyskontowymi, a także  z sieciami sklepów wielkopowierzchniowych. Prezes Michel-Edouard Leclerc wśród mocnych punktów swojej sieci wymienił między innymi wysoką jakość produktów, bogaty asortyment, niskie ceny oraz komfort dokonywania zakupów. Poza tym, jak powiedział Prezes Leclerc, duży potencjał do zagospodarowania na polskim rynku stanowią marki własne sieci, takie jak €.C.O.+ z segmentu niskocenowego oraz Wiodąca Marka z segmentu Premium. W krajach Europy Zachodniej stanowią one 40-60% rynku, podczas gdy w Polsce jest to nadal ok. 18%. 

Podczas spotkania Michel-Edouard Leclerc poświęcił dużo czasu na omówienie perspektyw rozwoju, na jakie będzie w najbliższych latach stawiać Stowarzyszenie E.Leclerc. Dziennikarze dowiedzieli się, że wzmacniany będzie internetowy kanał sprzedaży, który już teraz działa w sześciu miastach (w ostatnim czasie dołączył E.Leclerc w Rzeszowie). Jest to system działający w modelu Drive, w którym klient zamawia zakupy przez Internet, a następnie, np. w drodze z pracy, odbiera je, wygodnie spakowane, w wybranym przez siebie sklepie. 

Prezes wyjawił też, że realizowany jest program Polska 2015, który zakłada między innymi, że do 2015 roku wszystkie sklepy będą oferowały sprzedaż internetową, oraz, że znacznie zwiększy się liczba sklepów zrzeszonych w Stowarzyszeniu – w tej chwili są już prowadzone rozmowy z niezależnymi marketami na temat przystąpienia do sieci E.Leclerc. Głównym celem i ambicją w Polsce jest osiągnięcie 10% udziału w rynku. 

Dodatkowo Michel-Edouard Leclerc zwrócił uwagę na uruchomienie nowego konceptu sprzedażowego w Polsce, opartego na sprzedaży produktów niewymagających recepty lekarskiej, niezwykle popularnego we Francji. Pierwszy tego rodzaju koncept parafarmacji został już uruchomiony  w Gdańsku.

 Pod koniec spotkania Michel-Edouard Leclerc wyjawił gościom, skąd  pojawiło się jego zainteresowanie Polską i jej rynkiem. Okazało się, że wynikało to ze spotkań z poznanymi we Francji Polakami, którzy dużo opowiadali mu o naszym kraju, który do tego momentu M.E. Leclerc znał tylko z filmów Wajdy. Zaciekawiony i namówiony, przyjechał do Polski, gdzie spotykał się z przedsiębiorcami, przedstawicielami władz – i to był początek długoletniej historii sieci E.Leclerc w naszym regionie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.wrona

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »