Technologie » Internet

STUDIA PODYPLOMOWE „Informatyka w Systemach Kontrolno-Pomiarowych”

STUDIA PODYPLOMOWE „Informatyka w Systemach Kontrolno-Pomiarowych”
Zobacz więcej zdjęć »
Studia są przeznaczone dla osób zainteresowanych wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych wszędzie tam, gdzie występuje konieczność automatyzacji procesów pomiarowych.

Na program studiów składa się 10 przedmiotów obowiązkowych oraz 2 obieralne (spośród 4), a także seminarium dyplomowe i projekt dyplomowy. 

 Przedmioty obowiązkowe: Systemy pomiarowe, Architektura systemów komputerowych, Mikroprocesory i mikrokontrolery w technice pomiarowej, Systemy czasu rzeczywistego, Otwarte systemy operacyjne w technice pomiarowej, Systemy wbudowane, Oprogramowanie systemów pomiarowych, Interfejs człowiek-komputer, Pomiary mobilne, Biometryczne techniki zabezpieczeń. 

Przedmioty obieralne: Współczesne języki skryptowe, Projektowanie i programowanie aplikacji internetowych, Narzędzia "Business Intelligence" w technice pomiarowej, Metodyki i ocena jakości oprogramowania.  

Studia trwają 2 semestry, zgodnie z harmonogramem roku akademickiego i są prowadzone w formie 1- dniowych zjazdów. Zajęcia są prowadzone w formie wykładów i laboratoriów przy szerokim wykorzystaniu technik multimedialnych. Szczegółowy harmonogram studiów zostanie ustalony w porozumieniu z uczestnikami.  

Podstawowy materiał merytoryczny jest przekazywany studentom w trakcie zajęć na zjazdach. Do każdego przedmiotu przygotowano również materiały w wersji elektronicznej, w postaci prezentacji ppt/pdf udostępnionej na platformie edukacyjnej.  

Warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie przedmiotów objętych programem oraz wykonanie pracy dyplomowej.  

Rekrutacja na I edycję studiów jest prowadzona od 15 listopada do 31 grudnia 2011 roku, a studia rozpoczną się w lutym 2012. Warunkiem uczestnictwa w studiach jest spełnienie wymagań określonych w regulaminie studiów podyplomowych, w tym posiadanie dyplomu ukończenia wyższej uczelni.  

Promocyjna opłata za studia, w I-szej edycji wynosi tylko 1000 PLN.  

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie Zakładu: www.sip.iem.pw.edu.pl/podyplomowe, elektronicznie pod adresem: sip@iem.pw.edu.pl, lub telefonicznie: (22) 234-7235.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Politechnika Warszawska Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej
http://www.pr.pw.edu.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »