Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Superbohater - pani przedszkolanka.

Superbohater - pani przedszkolanka.
Zobacz więcej zdjęć »
Przedszkole to miejsce, gdzie dziecko spędza bardzo dużo czasu, to właśnie tam nabiera wielu nawyków, które później towarzyszą mu przez resztę dorosłego życia, zawiera też pierwsze znajomości oraz zdobywa wiedzę.

Jednocześnie dzieci w tym okresie potrzebują bardzo dużo miłości i wsparcia podczas odkrywania otaczającego świata, a rolą Pani Przedszkolanki jest okazywanie troski i opieki oraz zapewnienie bezpiecznego czasu zabawy i rozwoju. Dziecko musi poznać siebie, nauczyć się rozumieć potrzeby innych i własne, odnaleźć się w nowej grupie i rozróżnić podstawowe wartości jak dobro, miłość, przyjaźń. 

To tylko podstawowe zadania wychowawczyni, ponieważ w dzisiejszych czasach każdy człowiek wymaga od życia jak najwięcej. Rodzice już nie chcą, by dbano tylko o bezpieczeństwo ich dzieci, ale także by otrzymały one znacznie więcej. 

Do podstawowych wymagań idealnego przedszkola zalicza się jak najdłuższe godziny otwarcia placówki, małe grupy dzieci i jedzenie tylko najwyższej jakości. Musi być miło, przytulnie i bezpiecznie, a czas powinien być poświęcony odpowiednio każdemu maluchowi. Wychowawczyni też nie może być “byle kim” - w dzisiejszych czasach opiekowanie się dziećmi to rola tylko dla superbohaterów z odpowiednim powołaniem, morzem cierpliwości i pomysłami niekoniecznie z tej ziemi. Samo przedszkole także musi być wesołym, bajkowym światem pełnym kolorów, który przez długi czas będzie w stanie zainteresować dziecko, pobudzić jego rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny.

Przedszkole musi spełniać jakąś misję, oferować coś dodatkowego. Aktualnie coraz więcej placówek oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych. Podstawowym z zajęć dodatkowych jest nauka co najmniej jednego języka obcego, najczęściej jest to ciągle język angielski. W razie potrzeby nie trudno znaleźć także ofertę zajęć z logopedą lub gimnastyką korekcyjną.

Rodzice pragną, by dziecko rozwijało się od małego w wielu kierunkach i poznawało różne możliwości, szukało swoich wszystkich talentów. Stąd też coraz więcej pojawiających się zajęć rozwijających umiejętności teatralne, muzyczne, rytmiczne, plastyczne, sportowe. Coraz częściej w ramach zajęć dzieci wykonują różnego rodzaju doświadczenia, które pomagają im jak najlepiej zrozumieć otaczający je świat. 
Do prowadzenia tych wszystkich niesamowitych zajęć bardzo często zapraszane są osoby, które mają na przykład wykształcenie muzyczne i grają na co dzień koncerty w Filharmoniach albo sportowcy prowadzący swoje kluby sportowe. 
Dzieci coraz częściej uczestniczą w wyjściach do kin, teatrów, muzeów, na różne wystawy tematyczne. Spotykają się też z ciekawymi gośćmi. 

Każdy podopieczny jest traktowany wyjątkowo, a poza balami i  dyskotekami coraz huczniej organizuje się urodziny każdego malucha. 

W dobie internetu i tak wielu możliwości każde przedszkole posiada swoją stronę internetową, na której pojawiają się dokładne informacje jakie zajęcia pojawiają się w ofercie i z jak wielu możliwości można korzystać. Placówki prześcigają się w wymyślaniu nowego rodzaju zajęć i poszerzaniu zakresu działalności. Na każdej stronie można też znaleźć opis misji danego przedszkola i tego, co uważa ono dla najważniejsze i wyróżniające spośród wielu innych.

Całe to szaleństwo dzieje się tylko i wyłącznie po to, żeby wszyscy wychowankowie zachowali jak najdłużej chęć do nauki i poznawania świata, nieskończoną kreatywność i pomysłowość oraz otwartość na nowych ludzi i przygody.
 
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat  - Janusz Korczak


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Akademia Mądrych Sówek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 115397 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )