Motoryzacja » Transport
SURET stawia na proekologiczne źródła napędu
Zobacz więcej zdjęć » |
Coraz częściej taki rodzaj zasilania jest również stosowany w różnego typu wózkach widłowych wykorzystywanych zarówno na zewnątrz i wewnątrz obiektów. Polską firmą, która w praktyce stosuje tego typu rozwiązania jest firma SURET z Dębicy.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Najbardziej popularnymi proekologicznymi źródłami napędu, które stosowe są w sektorze transportu wewnętrznego, jest gaz LPG, wodór oraz rozwiązania hybrydowe. Najbardziej jednak efektywnym z ekonomicznego punktu widzenia jest gaz CNG.
Każdy pojazd, który ma silnik z zamkniętą komorą spalania, może być napędzany za pomocą gazu CNG. Skrót, będący nazwą gazu, pochodzi od angielskiej nazwy Compressed Natural Gas i oznacza sprężony, naturalny gaz. CNG jest mieszaniną węglowodorów, która powstała z rozkładu materii organicznej, m.in. drzew oraz zwierząt. Głównym składnikiem tego gazu jest metan, stanowiący jego 90% zawartości. Ponadto w skład CNG wchodzi także etan, propan oraz butan. Gaz ziemny występujący w stanie wolnym jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego.
Spółka SURET z Dębicy założona w 1992 roku to obecnie lider w zakresie obsługi transportu wewnętrznego przedsiębiorstw. Firma oferuje szeroką gamę maszyn i urządzeń transportowych, w tym także wózków podnośnikowych zasilanych proekologicznym gazem ziemnym CNG.
Z długoterminowego wynajmu kilkudziesięciu wózków zasilanych CNG marki Clark wraz z pełną obsługą serwisową SURET korzysta obecnie m.in. największy, krajowy producent płytek ceramicznych – firma Opoczno I Sp. z o.o. Wózki, oprócz zainstalowanej ekologicznej instalacji CNG, zostały dodatkowo uzbrojone w ogrzewane kabiny, w pełni amortyzowane fotele oraz opony typu Mag2 SolidAir – łączące zalety ogumienia pneumatycznego i pełnego.
Dlaczego wózki widłowe z instalacją CNG są najlepszym obecnie wyborem do obsługi transportu wewnętrznego przedsiębiorstw?
Oszczędność w obszarze kosztów paliwa może w optymalnych warunkach osiągnąć nawet 50% w stosunku alternatywnych źródeł zasilania. Podczas spalania CNG powstaje o wiele mniejsza emisja szkodliwych substancji do atmosfery niż np. w przypadku innych paliw (spełniane są europejskie normy EURO 4 i EURO 5). Wózki CNG wymagają rzadszej wymiany oleju, silnik jest o wiele cichszy nawet o 10 dB, a spalanie jest równomierne i bezstukowe (liczba oktanowa gazu ziemnego wynosi ok. 130).
Gaz CNG jest o wiele bezpieczniejszy od innych stosowanych paliw, ponieważ jest lżejszy od powietrza, a więc w sytuacji nieszczelności instalacji natychmiast się ulotni, a temperatura zapłonu jest dwukrotnie wyższa w stosunku do paliw płynnych. Podczas spalania nie tworzą się substancje stałe (sadza), co pozwala uniknąć dymienia, zjawiska tak częstego na polskich i europejskich droga. To, co ważne to to, że dzięki CNG czas eksploatacji silnika wydłuża się o ponad 20%.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.suret.com.pl/
Nadesłał:
Peperoni
|
Komentarze (0)