Społeczeństwo » Społeczeństwo

Świąteczna pomoc dla zwierząt w potrzebie

Świąteczna pomoc dla zwierząt w potrzebie
Zobacz więcej zdjęć »
Wraz z początkiem grudnia rusza kolejna edycja Gwiazdkowej Pomocy Schroniskom. W sklepach Maxi Zoo staną specjalne choinki, pod którymi można zostawiać prezenty dla potrzebujących zwierząt. Zbiórka darów potrwa od 1 do 31 grudnia.

Sieć Maxi Zoo Polska powstała z miłości do zwierząt. Jednym z jej głównych fundamentów jest niesienie wsparcia pupilom, które znajdują się w trudnej sytuacji. Firma stale współpracuje z organizacjami oraz schroniskami i czynnie angażuje się w różnego rodzaju działania charytatywne, czego wynikiem jest m. in. zbliżająca się grudniowa zbiórka.

Wyjątkowe święta, również dla pupili

1 grudnia w placówkach Maxi Zoo pojawią się wyjątkowe, świąteczne drzewka. Swoją unikalność zawdzięczają ozdobom, którymi są kartki zawierające marzenia zwierząt znajdujących się w schroniskach, fundacjach oraz stowarzyszeniach. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi sklep, może wybrać jedną z kartek i spełnić marzenie czworonoga. Wystarczy kupić wymienione produkty, a następnie umieścić je pod choinką. Po zakończeniu akcji, wszystkie podarunki trafią do potrzebujących pupili.  Więcej szczegółów o akcji znajduje się na oficjalnej stronie Maxi Zoo.

Maxi Zoo Polska, od początku jest mocno zaangażowane w niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom. Nie możemy zapominać, że wiele z nich pozostaje w ciężkiej sytuacji, na którą nie możemy być obojętni. Dlatego wspólnie z organizacjami oraz schroniskami prowadzimy szereg działań, mających na celu poprawę ich losu. Nasza coroczna akcja wsparcia psów ratowniczych GOPR oraz Gwiazdkowa Pomoc Schroniskom to niemalże tradycje, które pokazują, że naprawdę warto pomagać i liczy się każdy, nawet niewielki gest. - powiedział Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.

Problem wciąż aktualny

Według raportu z wizytacji schronisk dla zwierząt za rok 2020, przeprowadzonego przez Głównego Lekarza Weterynarii, w 230 skontrolowanych placówkach znajdowało się 92 242 psów oraz 32 507 kotów. Pomimo faktu, że od kilku lat notuje się spadek liczby psów w schroniskach, statystyka dalej jest wysoka i zmusza do zastanowienia.

Głównym powodem, przez który czworonogi dalej trafiają do schronisk jest przede wszystkim brak odpowiedniego przygotowania. Należy pamiętać, że zwierzę to nie zabawka i nie powinno rozpatrywać się go w kategoriach świątecznego prezentu. Wzięcie pupila pod swój dach to niezwykła odpowiedzialność, a ta decyzja powinna zostać odpowiednio przemyślana. Należy również wziąć pod uwagę wszelkie koszty związane z posiadaniem czworonoga i uwzględnić je we wszystkich planach na przyszłość. Kwestie behawioralne są również jednym z najczęstszych powodów oddawania pupili do schronisk. Budowanie z nimi relacji to proces wymagający dużej ilości czasu i cierpliwości. Czasem niezbędna jest pomoc specjalisty, która również stanowi dodatkowy koszt. Praca ze swoim czworonożnym przyjacielem jest trudna, ale dzięki niej możemy zyskać jedną z najlepszych nagród - prawdziwą przyjaźń na dobre i złe.

Rozważając kupno lub adopcję zwierzęcia powinno się przeprowadzić dogłębną analizę, która pozwoli ustalić czy w domu znajdzie się miejsce dla nowego lokatora. Nie wolno w tej kwestii ulegać impulsom, a wzięcie zwierzęcia pod swoją opiekę to dojrzała decyzja na całe życie. Niestety nie każdy jest tego świadomy, dlatego zjawisko bezdomności wśród zwierząt jest dalej aktualne. Warto pamiętać o potrzebujących psach i kotach oraz przyłączyć się do Gwiazdkowej Pomocy Schroniskom w jednym ze sklepów stacjonarnych Maxi Zoo Polska. Dzięki temu, zbliżający się okres świąteczno-noworoczny może być dla potrzebujących pupili naprawdę szczęśliwy. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maxi Zoo Polska
http://www.maxizoo.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »