Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Świąteczny umiar po polsku

Jest grudzień, zatem już na dobre rozpoczęły się przygotowania do świąt. Zewsząd słychać kolędy, wystawy sklepów przykuwają nasz wzrok pięknymi dekoracjami, widok Świętego Mikołaja na ulicy nikogo nie dziwi… A gospodynie domowe wypatrują promocyjnych cen na karpia.

Prawda, że ten czas jest wyjątkowy? Nie tylko dlatego, że pod choinką pojawią się prezenty, ale przede wszystkim, dlatego że  mamy możliwość spędzić w gronie bliskich piękne chwile, które napawają nas szczęściem.

Bogactwo potraw, z jakimi spotykamy się przy wigilijnym stole jest czymś na co czekamy cały rok . Jednak często dajemy się ponieść i zapominamy o przestrzeganiu diety. Szczególnie, że te wszystkie pyszności pojawiają się na naszych stołach raz do roku.  A trzeba powiedzieć, że Polacy lubią biesiadować,  zwłaszcza przy tego typu okazjach jak święta.

Czy jesteśmy w stanie uchronić się przed dodatkowymi kilogramami, które są częstym następstwem wielogodzinnego przesiadywania przy stole? Czy potrafimy zawalczyć z pokusą i odmówić sobie pysznego makowca albo dodatkowej porcji pierogów? To rzeczywiście trudne, ale  jak stare przysłowie mówi: „dla chcącego nic trudnego”, wystarczy zastosować się do kilku wskazówek.

Otóż najczęstszym błędem jaki popełniają Polacy, jest przesada w jedzeniu i piciu. Nic więc dziwnego, że w trakcie świąt zwiększa się  liczba zatruć pokarmowych.

Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, aby kosztować potrawy z umiarem, nie czekać z pierwszym posiłkiem do kolacji wigilijnej. Najlepszym sposobem dla chcących oszukać głód jest picie wody przed jedzeniem. Polecamy Wielką Pieniawę, która ma działanie żółciopędnie, a więc poprawia trawienie, reguluje wypróżnienie, a także obniża poziom cholesterolu w organizmie, który częściowo wydala się z żółcią.

Jest to również środek, który stosuje się w leczeniu przewlekłego nieżytu żołądka, choroby wrzodowej dwunastnicy oraz choroby wątroby.

Dlatego chcąc cieszyć się świętami w rodzinnej atmosferze, pamiętajmy o naszym zdrowiu,  gdyż mamy je tylko jedno, tak jak wigilię raz do roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

adStone

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »