Społeczeństwo » Społeczeństwo

ŚWIATOWY DZIEŃ SPRAWIEDLIWEGO HANDLU – PRODUKTY Z CERTYFIKATEM FAIRTRADE W LIDLU

ŚWIATOWY DZIEŃ SPRAWIEDLIWEGO HANDLU – PRODUKTY Z CERTYFIKATEM FAIRTRADE W LIDLU
Zobacz więcej zdjęć »
Co roku, w drugą sobotę maja, obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. To idealny moment, by zwrócić uwagę na nasze wybory zakupowe i zapoznanie się z asortymentem oznaczonym certyfikatem Fairtrade dostępnym w Lidlu, m.in. wyjątkową marakuję.


 
Polityki zakupowe Lidl Polska
W swoich codziennych działaniach Lidl Polska poczuwa się do odpowiedzialności ekologicznej, społecznej i ekonomicznej za ludzi i środowisko naturalne. W  nawiązaniu do tego, w 2019 r. firma opublikowała i stosuje serię polityk zakupowych, będących wieloletnimi zobowiązaniami określającymi zasady zrównoważonego zaopatrywania w surowce (takie jak kawa, herbata, kakao, olej palmowy, ryby i skorupiaki, warzywa i owoce). Celem stosowania polityk zakupowych jest mobilizacja producentów i konkurencji do wdrażania zrównoważonych standardów.
 
Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu
Co roku, w drugą sobotę maja, obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Tym razem dzień ten przypada na 8 maja. Drobni producenci rolni to niezbędne ogniwa światowych łańcuchów dostaw żywności  i odzieży. Kawa, kakao, herbata, owoce i wiele innych produktów, po które sięgamy każdego dnia, zawdzięczamy właśnie im. 


Czym jest Fairtrade?
Fairtrade to jeden z systemów certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który dąży do poprawy sytuacji drobnych rolników, poprzez uczciwe relacje w handlu. Zabiega o interesy pracowników z globalnego Południa, stwarzając im szansę na uzyskanie godnej zapłaty za plony. Oprócz uczciwych i stabilnych cen skupu, spółdzielnie otrzymują premię Fairtrade, czyli dodatkowe środki na inwestycję w jakość i wydajność produkcji z poszanowaniem środowiska, a także poprawę warunków zdrowotnych, edukacyjnych i sanitarnych dla lokalnych społeczności. Ponadto, standardy Fairtrade promują zbiorowe podejmowanie decyzji w spółdzielniach rolniczych, wzmacniają pozycję kobiet, a także pomagają chronić dzieci przed wykorzystywaniem do pracy. 
 
Konsumenci mogą ich wesprzeć, wybierając produkty z certyfikatem Fairtrade. Kupowanie produktów ze znakiem Fairtrade to prosty i sprawdzony sposób, by współtworzyć lepszy świat. 
 
Fairtrade w Lidlu
W sklepach Lidl Polska klienci mogą wybierać spośród ponad 50 produktów z certyfikatem Fairtrade, które znajdują się w stałym asortymencie sieci, m.in. czekolad, pralin, owoców, kawy i herbaty. Co więcej, przed Wielkanocą oraz Bożym Narodzeniem ta liczba podwaja się, dzięki słodyczom marki Favorina.
 
Marakuja z certyfikatem Fairtrade
Wartym uwagi produktem na rynku jest z pewnością marakuja dostępna na Ryneczku Lidla w cenie 2,49 zł za sztukę. Ten wyjątkowy owoc zawiera dużą ilość sycącego błonnika i pomaga wspierać naturalną odporność organizmu. Jest idealny do lodów i ciast. Najlepiej wybierać marakuję z pomarszczoną skórką, co jest oznaką dojrzałości i lepszego smaku. Najwygodniej przekroić ją na pół i wybrać miąższ łyżeczką.
 
Więcej na temat działań Lidl Polska w zakresie CSR, można przeczytać tutaj: kimjestesmy.lidl.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grzes33

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »