Zdrowie » Ciało
Świetlik na ból oczu
Zobacz więcej zdjęć » |
Artykuł powstał dzięki pomocy specjalistek z salonu Piękne Ciało.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Oko to jeden z najwrażliwszych narządów naszego organizmu. Niezwykle łatwo narazić je na uszkodzenia. Nawet klimatyzacja w pomieszczeniu może niekorzystnie odbić się na ich stanie. Nie należy lekceważyć żadnego symptomu choroby, jednak w przypadku zwykłego przemęczenia wystarczy zastosować napar ze świetlika łąkowego.
Natura jest dobra na wszystko
Ta znana prawda jest dziś wyjątkowo aktualna. Wszystko co naturalne jest dzisiaj na topie. W sklepach królują biowarzywa (jakby warzywa z definicji nie były bio!), a kobiety stawiają na kosmetyki naturalnego pochodzenia. Ten trend będzie się tylko pogłębiał. Zamiast wydawać ogromne pieniądze na suplementy diety warto zgłębiać wiedzę na temat leków pochodzenia organicznego. Pamiętaj o świetliku nie tylko wtedy, gdy podejrzewasz u siebie zapalenie spojówek.
Dlaczego świetlik? Bo mruga…
W przeszłości znany był jako „ptasie oczka” i „złodziej mleczny”. Od wieków przynosi ulgę zmęczonym oczom. Naparem ze świetlika powinien zainteresować się nie tylko komputerowy geek. W obecnych czasach wszyscy zbyt dużo czasu spędzamy przed ekranami. Powszechny dostęp do urządzeń mobilnych sprawił, że nawet ludzie starszej daty przekonali się do internetów. Skutek jest taki, że coraz częściej mamy problemy ze wzrokiem. Coraz młodsi ludzie są zmuszeni do noszenia okularów.
Swoje unikalne właściwości świetlik zawdzięcza kwasom o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Ogromna ilość flawonoidów powstrzymuje starzenie się oczu. Zwilżony naparem wacik kosmetyczny położony na zamknięte powieki przynosi natychmiastową ulgę. Takie sesje powinny jednak trwać około trzydziestu minut. Efekty są „widoczne” już po kilku dniach, oko jest nawilżone i pełne światła.
Powinniśmy dbać o swój wzrok i przynajmniej raz w tygodniu robić okłady. Dzięki temu nasze oczy będą nam służyć znacznie dłużej.
Nadesłał:
Daniel Getsiński
|
Komentarze (0)