Rozrywka i wypoczynek » Turystyka
Święto Krainy Rumianku 12-13 czerwca
Zobacz więcej zdjęć » |
Hołowno położone jest na Równinie Parczewskiej należącej do Polesia Zachodniego, włączonego - ze względu na walory przyrodnicze - przez UNESCO do Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Dorzecze Zielawy, która ma tutaj swój początek, to siedlisko bobrów, wilków, 60 gatunków ptaków (bywają tu żurawie, a nawet czarne kormorany i bardzo rzadko spotykane w naszym kraju szczudłaki) i 213 gatunków roślin. To prawdziwa ostoja nieskażonej przez cywilizację przyrody, gdzie czas zatrzymał się w miejscu.
O to, żeby tutejsza społeczność czerpała profity z zamieszkiwania czystych, nieskażonych terenów, dbają władze samorządowe i miłośnicy lokalnej tradycji, czyli Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Mieszkańców Polesia Lubelskiego (nagrodzone w 2006 r. nagrodą Pro Publico Bono). To właśnie oni zawiązali koalicję na rzecz odnowy wsi poprzez stworzenie z niej Krainy Rumianku. Pracują na rzecz lokalnego dziedzictwa historycznego i przyrodniczego. Stworzyli Ośrodek Edukacji Regionalnej w Hołownie (gmina Podedworze), który uczestniczy w projekcie „Wioski tematyczne na Polesiu Lubelskim", realizowanym przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Kolejne przygotowywane przez nich projekty znajdują uznanie u decydentów zajmujących się podziałem funduszy z UE. Gmina jest na 5. miejscu w Polsce i na 1. w województwie, jeżeli chodzi o skuteczność pozyskiwania funduszy unijnych.
Twórcy Krainy Rumianku chcą zachować dawne obyczaje, ocalić tradycję w pamięci młodego pokolenia. Dlatego w czasie Święta Krainy Rumianku można uczestniczyć w warsztatach etnograficznych i rękodzielniczych. Goście będą mogli skosztować regionalnych produktów i pogawędzić przy rumiankowej herbatce. W zabytkowych spichlerzach pachnących żywicą i drewnem wyczarowano klimatyczny salon SPA. Można w nim skorzystać z sauny syberyjskiej, masażu relaksacyjnego i leczniczego, kąpieli ziołowych, aromaterapii i refleksoterapii, hydromasażu, zabiegów kosmetycznych i eko fitness - wszystko z dodatkiem naturalnego rumianku. Zielarka i zielarz poradzą, jak używać bogactwa natury w staraniach o zdrowie i urodę. Odbędzie się plenerowa akcja plastyczna „Gliniana bajka" w wykonaniu trenerów Szkoły Wrażliwości w Kapkazach. Niewątpliwą atrakcja będzie też spektakl „Drzewo" Wiesława Myśliwskiego w reżyserii Stefana Szmidta.
Obsługą medialną wydarzenia zajmuje się warszawska agencja IMR advertising by PR.
Nadesłał:
IMR advertising by PR
|
Komentarze (0)