Dom » Budownictwo

System izolacji firmy Schwenk – w trosce o środowisko

System izolacji firmy Schwenk – w trosce o środowisko
Zobacz więcej zdjęć »
Racjonalizacja zużycia energii w naszych domach to cel, do którego powinniśmy dążyć nie tylko ze względu na optymalizacje kosztów, ale także w trosce o nasze środowisko naturalne.

Dbałość o środowisko naturalne powinniśmy zacząć od naszego najbliższego otoczenia. Ograniczenie zużycia energii to najtańszy, a przy tym najbardziej niezawodny sposób na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

Oszczędność energii związanej z ogrzewaniem budynku nie musi jednak oznaczać rezygnacji z komfortu cieplnego.

Stosując produkty izolacyjne firmy Schwenk zapewniamy najwyższy standard ochrony cieplnej budynku, ale także bezpośrednio i pośrednio dbamy o środowisko. Mineralna wełna szklana to produkt wytwarzany z naturalnych surowców (piasku) oraz surowców wtórnych (szklana stłuczka). W ten sposób bezpośrednio ograniczamy eksploatację surowców naturalnych. Jednak to nie jedyna korzyść wynikająca ze stosowania wysokiej jakości produktów izolacyjnych marki Schwenk.

Dzięki doskonałym parametrom izolacyjnym na rynku możliwa jest jeszcze skuteczniejsza ochrona cieplna budynku. Mata KF3 032 dostępna w ofercie firmy Schwenk to obecnie najcieplejsza wełna na polskim rynku. Posiada najlepszy w kraju współczynnik przewodzenia ciepła ΛD = 0,032 W/mK - co oznacza, iż umożliwia skuteczniejszą ochronę cieplną budynku niż produkt standardowy o tej samej grubości. Efektywniejsze zużycie energii związanej z ogrzewaniem budynku (lub jego chłodzeniem w okresie letnim) wpływa na zmniejszenie emisji CO2.

Prawidłowe zastosowanie izolacji ogranicza straty ciepła do absolutnego minimum. Również latem odpowiednia izolacja ogranicza zużycie energii związanej ze stosowaniem klimatyzacji. Dla przykładu: obniżenie temperatury pomieszczenia o 1 °C (poniżej przykładowej temperatury 24 °C) zwiększa zużycie energii o 8%. Stosując właściwą izolację termiczną przyczyniamy się do ograniczenia zużycia energii, a co za tym idzie zmniejszenia eksploatacji nieodnawialnych źródeł energii.

Co to w praktyce oznacza:

  • wyprodukowanie 1MWh energii elektrycznej generuje niemal 1000kg CO2
  • niewłaściwa izolacja dachu domu jednorodzinnego może oznaczać potencjalną stratę nawet 3000 kWh energii rocznie.

Izolacja z wełny Schwenk charakteryzuje się również dobrymi parametrami izolacyjności akustycznej. Dzięki czemu jej zastosowanie zapewnia wszechstronny komfort domownikom. Nowoczesna, sprawdzona technologia produkcji oraz doskonałe parametry izolacyjne sprawiają, że wełna Schwenk to trwały i pewny materiał izolacyjny, zapewniający pełny komfort użytkowania (izolacja termiczna, akustyczna i odpowiedni mikroklimat pomieszczeń). Jego zastosowanie pomoże nam zaoszczędzić energię, a tym samym przyczyni się do zmniejszenia emisji do CO2 atmosfery.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Andre.nor09

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »