Technologie » Internet

Szerokopasmowy dostęp oraz usługi IPTV

Szerokopasmowy dostęp oraz usługi IPTV
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwiązanie firmy Ericsson ukryte w skrzynce o rozmiarach 50x50 zapewnia dostęp do sieci szerokopasmowej oraz dostarczenie szeregu atrakcyjnych usług m.in. IPTV dla 12-24 odbiorców w jednej lokalizacji.

Ericsson EDA 1200 - EDA RSC24c jest małą szafką, którą operator telekomunikacyjny może zamontować w budynku. Produkt ten jest częścią kompleksowego rozwiązania IPTV Network Infrastructure.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Badania Ericsson Consumer Lab na wybranych rynkach europejskich i USA wskazują, że przeciętne gospodarstwo domowe korzysta z siedmiu różnych ekranów. Szerokopasmowy internet jest niezbędny w celu dostarczenia do nich multimedialnych treści. Rosnące zainteresowanie uslugami IPTV oraz innymi serwisami osiąganymi w domu utwierdza operatorów telekomunikacyjnych o konieczności dostarczania usług opartych o szerokopasmowe sieci stałe. Ericsson proponuje operatorom kompleksowe rozwiązanie IPTV Network Infrastructure, jako sposób na sprostanie coraz większym zapotrzebowaniom rynku. Ericsson EDA 1200 - EDA RSC24c jest jednym z elementów tego rozwiązania.

Przepustowość łącza realizowana przez to rozwiązanie pozwala na równoczesne korzystanie z wielu usług i urządzeń. W tym samym czasie przeciętna rodzina może korzystać z pojedynczego łącza bez straty na jakości usług, które są uruchomione. Dla przykładu podczas, gdy dzieci używają aplikacji i gier on-line, mama może jednocześnie sprawdzać nowe przepisy kucharskie w Internecie i rozmawiać z przyjaciółką, a tata korzystając z łącza może w tym samym czasie oglądać ulubiony program telewizyjny i nagrywać film, który jest dostępny na innym kanale.

Z punktu widzenia operatora telekomunikacyjnego instalowanie węzłów dostępowych bliżej użytkowników końcowych oznacza wzrost liczby punktów dostępowych VDSL2, co ułatawia rozbudowę sieci i oferowanie nowych usług np. telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest to rozwiązanie w pełni skalowalne umożliwiające dostarczenie szerokopasmowego łącza (dziesiątki Mb/s) zarówno do mieszkańców małego osiedla, jaki i dużych grup użytkowników.

Ericsson EDA 1200 - EDA RSC24c spełnia wymagania dla sprzętu instalowanego w lokalizacjach niezabezpieczonych przed wpływem warunków atmosferycznych. Obudowa sprzętu zapewnia niskie kosztowo, wysoce elastyczne i bardzo skalowalne rozwiązanie. Ponadto rozwiązanie EDA RSC24c używa bezprośredniego chłodzenia powietrzem zamiast tradycyjnej jednostki wymieniającej powietrze. Oznacza to całkowity brak ogłuszającego szumu, oszczędności kosztowe sięgające 35% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań oraz łatwiejsze utrzymanie sprzętu. Rozwiązanie Ericsson EDA 1200 - EDA RSC24c może być montowane zarówno na ścianie, jak i na podłożu.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »